شمار کرونایی‌های اردستان‌ ۸۰ درصد کاهش یافت

کاشان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: همکاری مردم و کادر درمان در اجرای طرح سلامت قرارگاه شهید قاسم سلیمانی سبب کاهش ۸۰ درصدی کرونایی‌های این شهرستان شد.

علیرضا فرح‌بخش روز سه‌شنبه در نشست ستاد آیین ویژه سالگرد شهید قاسم سلیمانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، دستگاه‌های اداری و صنف‌های مختلف و غربالگری انجام شده از سوی نیروی‌های فعال در طرح شهید سلیمانی علاوه بر کاهش شمار بیماران، کاهش ۶۰ درصدی فوت ناشی از ویروس کرونا نیز به دنبال داشت.

به گزارش ایرنا، در ۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی بیماری در اردستان شناسایی نشده و مجموع بیماران کووید ۱۹ شناسایی شده در این شهرستان یکهزار و ۳۳۷ نفر است.
تاکنون یکهزار و ۱۴۵ بیمار کووید ۱۹ در اردستان بهبود یافته‌اند و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند. 

معاون فرمانداری اردستان با بیان اینکه این شهرستان رتبه برتر استان اصفهان در طرح غربالگری را کسب کرده و اکنون وضعیت زرد کرونایی دارد، ادامه داد: این وضعیت شکننده است و در صورت تعلل، امکان تغییر وضعیت به حالت نارنجی و یا قرمز وجود دارد، از این رو تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است.

فرح‌بخش با اشاره به ایام فاطمیه، سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری زاده مهابادی و حماسه ۹ دی اظهارداشت: در این ایام که مناسبت‌های مختلف و مهمی برای ملت مسلمان ایران وجود دارد علاوه بر گرامیداشت این رخدادها نباید به سمتی حرکت کرد که فضا را برای ابتلای بیشتر هموار کند.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها نگران فرزندان خود برای حضور در تجمع‌ها و معابر هستند، از این رو باید برگزاری آیین و گرامیداشت‌ها بیشتر به صورت فضای مجازی باشد.

به گفته وی، طبق مصوبه ابلاغی وزیر کشور برگزاری نماز جمعه، جماعت و دیگر برنامه های مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هرگونه تجمع بنا به مصلحت ستاد ملی کرونا ممنوع و رعایت قانون برای همه لازم است.

معاون فرمانداری اردستان ادامه داد: آیین ایام فاطمیه، ۹ دی، سالروز شهید سلیمانی و شهید فخری زاده به صورت غیرحضوری و از طریق فضای مجازی در اردستان برگزار می‌شود و اصحاب رسانه نقش مهمی در انعکاس این رویدادها خواهند داشت.

به گفته وی، شهرداری‌ها باید توان خود را در زمینه فضاسازی شهری افزایش دهند و با نصب بنرهای مناسب چهره شهرها را تغییر دهد و این مناسبت‌ها گرامی داشته شود.

بصیرت مردم افزایش یابد

امام‌جمعه اردستان نیز با گرامیداشت مناسبت‌های پیش رو گفت: باید طوری عمل شود که بصیرت مردم افزایش یابد و با درک شرایط موجود مناسبت‌ها به صورت غیر حضوری و با بصیرت افزایی گرامی داشته شود.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری افزود: شهید قاسم سلیمانی اکنون به عنوان نماد و سمبل دینی و مقاومت‌ در دنیا مطرح است و چنان خیر و برکتی داشت که توانست موج عظیمی به خواست خداوند در تشییع کم نظیر پیکرش بیافریند و عظمت این شهید در جهان منتشر شود.

وی با اشاره به شهادت فخری‌زاده مهابادی تاکید کرد: این دانشمند هسته‌ای و ارزشمند در عین گمنامی زندگی می‌کرد که این حرکت وی باید الگویی برای دانشمندان‌ و محققان باشد، چرا که اگر کسی خودش را نبیند و خدا را مد نظر داشته باشد خدواند او را برجسته خواهد کرد.

امام جمعه اردستان با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهار داشت: باید با ایجاد جذابیت در فضای مجازی و رسانه‌ها این آیین‌ها به صورت مجازی برگزار و موضوع سلامتی و حفظ جان مردم مد نظر باشد، اما نباید در رعایت دستورالعمل‌ها تبعیض باشد و جلوگیری از تجمع در آرامستان‌ها و بازارها ضروری است.

تبیین برنامه‌هایی دهه بصیرت و میثاق با ولایت

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردستان با اعلام روز شمار دهه بصیرت و میثاق با ولایت گفت: فضاسازی و تزیین شهر و روستا، برنامه‌های روشنگری، اجرای مسابقه در خصوص ویژگی‌های شهید سلیمانی، سخنرانی و بصیرت افزایی، توزیع بسته‌های معیشتی، اجرای رژه موتوری در شهر، گشت رضویون، تهیه و امضای طومار انتقام‌سخت از عاملان شهادت شهید سلیمانی، آتش زدن پرچم آمریکا، رژیم‌صهیونیستی و رزمایش ایثار بخشی از برنامه‌های این دهه است.

سرهنگ مهدی ابراهیمی، جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان مالی را از برنامه‌های دهه بصیرت و میثاق با ولایت اعلام و اضافه کرد: پیش‌بینی شده در این دهه ۱۱۰ زندانی مالی استان اصفهان آزاد شوند که سهم اردستان ۲ نفر با ۲۷ میلیون تومان است که امید می‌رود این مهم با کمک و مساعدت مردم‌ متدین محقق شود.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها