هفتمین روز بدون فوتی بیمار کرونایی در میاندوآب ثبت شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: طی هفت روز گذشته مورد جدیدی از فوت بر اثر کرونا در بیمارستان‌های این شهرستان ثبت نشده است.

سهراب حیدری روز سه‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای میاندوآب اظهار داشت: با وجود آنکه در ۱۴ روز گذشته شاهد افزایش نامحسوسی در شیوع ویروس کرونا در این شهرستان بودیم اما رشد آن کنترل شده‌است.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در میاندوآب هشت هزار و ۱۸۸ بیمار مبتلا به آن شناسایی شده‌است، افزود: شمار بستری‌ها هم در بخش‌های بستری و هم ICU کاهش یافته و در حال حاضر ۱۲ نفر در بیمارستان عباسی بستری هستند و تاکنون نیز ۲۶۷ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سه شهر پرجمعیت و بزرگ استان آذربایجان غربی شامل ارومیه، خوی و میاندوآب و شهرستان ماکو در وضعیت نارنجی و مابقی شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارد، افزود: احتمال اینکه در هفته آینده وضعیت میاندوآب نیز از نارنجی به زرد تغییر کند زیاد است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ بیان کرد: این دستاوردها با همکاری مردم فهیم این شهرستان‌ در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم ساده‌انگاری بیماری از سوی مردم بوجود امده است که جای قدردانی دارد.

حیدری همچنین با اشاره به اینکه محدودیت‌های تردد در شهرهای نارنجی همچنان پابرجاست، گفت: برگزاری مراسم‌های مذهبی نماز جمعه در هر سه وضعیت بیماری تعطیل بوده و بازارهای دواب نیز همچنان تعطیل است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه با گرامیداشت نام و یاد شهیدان "سلیمانی" و "فخری‌زاده" گفت: تلاش‌ها و خدمات شهید سلیمانی در سنگر امنیت و شهید فخری‌زاده در سنگر سلامت بر هیچکس پوشیده نیست و این شهید بزرگوار این روزها به الگویی برای مقابله با کرونا در شهرهای مختلف کشور از جمله شهرستان میاندوآب تبدیل شده است.

حسام شیرازه‌محبت با بیان اینکه برکات شهید سلیمانی برای کشور در تمام حوزه‌ها ادامه‌دار خواهد بود، افزود: اگر چه امروز با بهبود وضعیت کرونا، شرایط مساعدتری حاصل شده اما عادی‌انگاری بزرگ‌ترین تهدید است و نباید در اجرای مصوبات و رعایت پروتکل‌ها کوتاهی کنیم.

فرماندار میاندوآب با بیان اینکه تا به امروز شاهد همکاری مناسبی از سوی مدیران بازارهای دواب این شهرستان در رعایت مصوبات بودیم افزود: بازگشایی بازارهای دواب همچنان تابع قوانین و مصوبات ستاد مقابله با کروناست و این مصوبات باید رعایت شود.

شیرازه‌محبت با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی طی روزهای آینده در میاندوآب گفت: شرط اول برگزاری آزمون استخدامی در این شهرستان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط داوطلبان و عوامل اجرایی است و تمام دستورالعمل‌های اعلامی از سوی ستاد مقابله با کرونا با نظارت مستقیم شبکه بهداشت و درمان توسط مرکز آموزش عالی شهید باکری اجرا خواهد شد که امید می‌رود میزبان خوبی برای داوطلبان باشیم.

میاندوآب با ۲۶۵ هزار نفر جمعیت سومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان غربی پس از ارومیه و خوی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها