فرمانده سپاه تربت‌حیدریه: بزرگترین آزمون جهان اسلام ولایت‌پذیری است

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران ناحیه تربت‌حیدریه گفت: امروز بزرگترین و اساسی‌ترین آزمون شیعه و جهان اسلام ولایت‌ پذیری است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار احمد ناصری‌ موحد روز سه‌شنبه در آیین گرامیداشت حماسه ۹ دی سال ۵۷ مردم تربت‌حیدریه افزود: این بدان خاطر است که ولایت از اصول دین می‌باشد و تا این اصل پذیرفته نشود، فروع هم پذیرفتنی نیست.
وی ادامه داد: برخی افراد در داخل کشور صلح امام حسن(ع) را برای مذاکره مصادره به مطلوب کردند و این همان تحریف تاریخ است زیرا یاران حضرت امام حسن (ع) و خواص آن زمان به امام خویش خیانت کردند و او را تنها گذاشتند و امام ناچار به صلح شد.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه تربت‌حیدریه گفت: در زمان امام حسین (ع) نیز وضعیت همین گونه بود و امام حج را نیمه تمام رها کرد و به کربلا رفت تا بفهماند با وجود یزید و یزیدیان چرخیدن به دور خانه خدا، همچون چرخیدن به دور یک خانه سنگی است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم معنی ولایت‌مداری و نیز ولایت‌پذیری را خوب بفهمیم باید ریزش خواص را در حوادث و فتنه‌ها درک کنیم و بدانیم  ولایت چراغ مه شکنی در فتنه‌ها است که راه حق از باطل را برای مردم مشخص می‌کند.
سرهنگ ناصری موحد ادامه داد: برخی موسسات تحقیقاتی آمریکا اعلام کردند اگر می‌خواهید در مقابل ایران که یکی از دموکرات‌ترین کشورهای دنیا است، بایستید چاره‌ای جز این که مردم را به واگرایی و مقابله با نظام وادار کنید، ندارید.
وی گفت: بر همین اساس در فتنه سال ۸۸ دشمنان نظام با طرح موسوم به انقلاب رنگی یا مخملی که در کشورهای اوکراین و گرجستان نتیجه داده بود، آن را برای توطئه و فتنه در ایران برنامه‌ریزی می‌کنند و کشور را به آشوب می‌کشانند، اما حضور به موقع مردم و ولایت فقیه همچون گذشته مانع اجرای این توطئه شد.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه تربت‌حیدریه افزود: رهبر فرزانه انقلاب سیاست‌های غلط علیه منافع ملی را با کنار زدن دوگانگی اصولگرا و اصلاح طلب، آرمانگرا و عملگرا را تبیین و ایران قوی و ایران ضعیف را در راهبردهای نظام ترسیم کردند.
وی ادامه داد: در این سیاست راهبردی ایران قوی دیپلماسی مقتدرانه می‌خواهد نه دیپلماسی التماسی، روحیه انقلابی و جهادی می‌طلبد و نه وادادگی و لیبرالی و بر این اساس پیاده‌سازی این سیاست کشور را به آرمان‌ها و اهداف والای خود می‌رساند.

مردم ولایتمدار شهرستان تربت حیدریه  قبل از دیگر شهرهای ایران با برگزاری راهپیمایی در دی ماه ۱۳۵۷ و  ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مجسمه طاغوت را از میدان شهر پایین کشیده و کنترل شهر را به‌دست گرفتند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها