پنج خانه جوان در خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

بجنورد- ایرنا- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: پنج خانه جوان در شهرستان‌های استان با هزینه کرد ۲۸ میلیارد ریال اعتبار آماده بهره برداری شده است.

مصیب اکبرزاده روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات ساخت این خانه های جوان از سال ۹۸ در شهرستان شیروان با اعتبار هشت میلیارد ریال و در شهرستان های مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و رازوجرگلان نیز با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه خانه جوان بجنورد و اسفراین نیز امسال با هزینه کرد ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت، خاطرنشان کرد: اعتبار ساخت خانه های جوان از محل اعتبارات ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده اداره کل ورزش و جوانان استان تامین شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه عملیات ساخت خانه جوان فاروج نیز با تخصیص اعتبار آغاز می شود، یادآورشد: ایجاد فضایی سرشار از شور و نشاط برای قشر جوان با رویکردی عدالت محور، پاسخگویی به مطالبات به حق جوانان و ظهور استعدادها از اهداف احداث این خانه های جوان است.

وی با اشاره به نقش سمن ها در رفع مشکلات جوانان اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۵ سمن در حوزه ورزش و جوانان استان فعال است که از این تعداد ۹ سمن،  به طور ویژه در حوزه ازدواج جوانان استان فعالیت می کند و بیشتر اعضای این سمن‌ها را جوانان نخبه، کارآفرین و خلاق تشکیل می دهند.

برگزاری برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، نشست های هم اندیشی، ارائه مشاوره و ازدواج جوانان و تفریح و سرگرمی ورزشی را از مهم ترین عناوین برنامه های خانه جوان در سال جاری است.

خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۲۷۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ سال دارد که حدود ۳۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها