معاون سیاسی سپاه: مردم در حماسه ۹دی خطرناکترین فتنه دشمن را خنثی کردند

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فضیلت‌های مردم ایران آنان را به مرتبه‌ای رسانده که قابلیت دریافت نصرت و امدادهای الهی را داشته باشند و در روز ۹ دی سال ۸۸ بود که مردم با یاری خداوند، یکی از پیچیده‌ترین و خطرناک‌ترین فتنه‌های دشمن را خنثی کردند.

به گزارش ایرنا، سردار یدالله جوانی روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی در موزه دفاع مقدس سمنان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار شهید استان سمنان ابراز کرد: دی ماه همواره ماه حادثه، رشادت و شهادت بوده است و عملیات های کربلای ۴ و ۵ نیز در این ماه اتفاق افتاد.

وی افزود: از سه هزار شهید استان سمنان نیز بیش از ۲۵۰ شهید در دی ماه به شهادت رسیدند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه روز نهم دی را می‌توان نشانه‌ای بزرگ برای فضیلت و درایت مردم ایران دانست گفت: در محاسبات بازیگران فتنه ۸۸، حماسه ۹ دی جایی نداشت و گمان می‌کردند فتنه‌ای که در بستر انتخابات شکل گرفته به نتیجه می‌رسد و معتقد بودند نظام جمهوری اسلامی تا پایان سال ۸۸ دوام نمی‌آورد.

جوانی ادامه داد: مقام معظم رهبری با روشنگری و رهنمودهای خود مردم را آگاه کردند و در نهایت برهمگان مشخص شد که این یک دعوای ساده انتخاباتی نیست بلکه یک توطئه آمریکایی- صیهونیستی برای  گسستن پیوند امت با ولایت است و مردمی که با بصیرت خود چنین فتنه‌ای را خنثی کردند درخور تجلیل و ستایش هستند.

وی بیان کرد: دشمن همواره پیوند بین مردم و ولی‌فقیه را نشانه گرفته است و سعی دارد بین مردم و ولی فقیه فاصله ایجاد کند زیرا به خوبی می‌داند تا زمانی که مردم پشتیبان ولی فقیه باشند، آسیبی به کشور نمی‌رسد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: یکی از پرچم داران بصیرت، سردار قاسم سلیمانی بود که ۴۲ سال مجاهدت آمیخته با بصیرت کرد.

وی ادامه داد: بصیرت او در شناخت صحیح جبهه حق و باطل، شناخت دشمن و دوست و شناخت راه ولایت بود و خوب می دانست کسی که لباس مجاهدت را از تن بیرون آورد، باید لباس ذلت به تن کند و اگر امروز ملت ایران سرافراز است و به دشمنان نه می‌گوید، حاصل مجاهدت‌های این چنینی است.

جوانی گفت: در حالی که امروز عده‌ای آگاهانه و ناآگاهانه به بهانه دفاع از اسلام علیه مقام معظم رهبری سخن می‌گویند، سخن سردار شهید قاسم سلیمانی را به یاد بیاورند که گفت تنها راه دفاع از اسلام و عاقبت بخیری ملت، پشتیبانی از ولی فقیه است.

وی با اشاره به این که یکی از نشانه‌های بصیرت، عبرت گرفتن از تاریخ است افزود: همواره در تاریخ اسلام فتنه‌ها با دروغ و شایعه پراکنی شکل گرفته همانطور که در سال ۸۸ دشمنان سعی کردند در قالب دروغی به عنوان «تقلب در انتخابات» فتنه کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مکتب اسلام مکتب منطق و مذاکره است اما وقتی دشمن قصد دارد از طریق مذاکره به کشور نفوذ کنند، همان منطق و حکمت اسلامی می‌گوید باید به مذاکره "نه" گفت.

جوانی خاطر نشان کرد: یوم‌الله ۹ دی، بازخوانی تاریخ برای بهره‌گیری امروز است زیرا دشمن هنوز از تلاش دست بر نداشته و همچنان در حال توطئه است.

به گزارش ایرنا، پس از هتک حرمت عده ای از فتنه‌گران در تاسوعا و عاشورای سال ۱۳۸۸ به برخی شعائر دینی، مردم ایران اسلامی در سراسر کشور با برگزاری راهپیمایی های باشکوه در نهم دی ماه این حرکت را محکوم کردند و در حقیقت راهپیمایی ۹ دی پایانی بر فتنه ۸۸ که پس از انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شده بود گردید.

گزارش تصویری مرتبط را اینجا ببینید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha