حماسه ۹ دی فرصتی تاریخی برای صیانت از آرمان‌های انقلاب است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با صدور پیامی ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی، این حماسه را فرصتی تاریخی برای صیانت از آرمان های انقلاب عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، در پیامی که محمدمهدی شهریاری روز سه شنبه صادر کرده، آورده است: با پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران همواره با توطئه های بدخواهان مواجه بوده است اما به پشتیبانی مردم آگاه این دسیسه ها خنثی و روز به روز با ثبات تر و قدرتمندتر از همیشه در راه اهداف پیامبران و ائمه اطهار این منادیان ظلم ستیزی و نیز دفاع از مظلومان جهان، صلح و آزادی گام برداشته است.

در ادامه این پیام آمده است: در ایامی که با اشتباه برخی سیاستمداران راه برای نفوذ بیگانه هموار می شد و با سیاستهای نادرست خود بر تفرقه دامن می زدند، مردم انقلابی و میهن دوست ایران اسلامی که همواره در بزنگاه های تاریخی امتحان خود را پس داده اند، بار دیگر برای صیانت از دستاوردهای بی نظیر انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و جلوگیری از بهره برداری جریانی خاص، فارغ از هر تفکر سیاسی به ندای رهبر خود پاسخ داده و در حمایت از وحدت، رهبری و نظام با بصیرت و آگاهی به میدان آمده و بساط بدخواهان را برچیدند.

استاندار آذربایجان غربی با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، این روز بزرگ را به مردم که همواره در صحنه های حساس پشتیبان کشور بوده اند، تبریک گفته است.

شورای هیئات مذهبی آذربایجان غربی هم در پیامی به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی ماه "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" آورده است: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان " یوم الله " ماندگار شده است. در این روز ملی، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه دیگری آفرید و استکبار جهانی را مأیوس و ناامید ساخت.

در ادامه این پیام آمده است: نهم دی، روز خروج ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر حرمت شکنانی است که تحت سیطره مزدوران وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی به پا خاستند؛ روز نهم دی در واقعیت روز نه گفتن ملت ایران به فتنه‌گران و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

شورای هیات های مذهبی آذربایجان غربی آورده است: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می‌آید؛ روزی که مردم ایران نشان داد، انقلاب خود را به خوبی می‌شناسند. در این روز مردم ایران نشان دادند که با بصیرت هستند و در میان گرد و غباری که فتنه‌گران به پا کردند هرگز، نه راه را گم کردند و نه از تبعیت ولی خود، دست برداشتند.

 به گزارش ایرنا، امروز روز نهم دی و روز ملی بصیرت و میثاق با ولایت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =