حرکت مردم ایران در روز " ۹ دی"  انقلاب اسلامی را بیمه کرد 
عکس آرشیوی است

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت مردم ایران در روز " ۹ دی" کشور را بیمه کرد و واقعیت انقلاب اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی در سالن اهل البیت اصفهان افزود: این روز  در قامت یک بصیرت الهی ظهور پیدا کرد و تبلور و تجلی بصیرت عمومی برای دفاع از ولایت بود و عمارها، سلمان ها و مالک‌ها در نقاط مختلف کشور ایستادند و مردم به پا خاستند و  جمعیتی که در روز ۹ دی در تهران و سراسر کشور در صحنه حاضر شدند خارج از حد تصور بود ، این روز در مسیر عاشورا بود و هر روز باید عاشورا، کربلا و ۹ دی باشد و هر روز ۹ دی و ۳۶۵ روز سال ۹ دی است.

وی اضافه کرد: عاشورایی، کربلایی و ۹ دی بودن یعنی اینکه به موقع تشخیص دهیم و حرکت کنیم و از کسی بستانکار نباشیم ؛ ملت امروز ایران در طول تاریخ نظیر ندارد و فرزندان ۹ دی و مردم با شرافت این کشور با قدرت در مقابل فتنه گران ایستادند.

حاجی بابایی گفت: مردم، رهبری، قرآن و اهل بیت منشاء تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌های ایران هستند و شکست و ضعف‌ها مربوط به مدعیان دروغین کمک به انقلاب است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدعیان دروغین کمک به انقلاب با ضعف، سوء استفاده و کم کاری خود برای انقلاب و مسیر اقتصادی کشور مشکل ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه فرهنگ کامل شهادت و ایثار در هشت سال دفاع مقدس وجود داشت، افزود: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی الهی و مربوط به شهیدان است و هر کسی با چشم طمع به این انقلاب نگاه کند زمین خواهد خورد.

حاجی بابایی تصریح کرد: اقتصاد کشور ما نیاز به ۹ دی و بصیرت دارد و  باید با اشرافی‌گری که در گوشه کنار کشور رسوخ کرده مبارزه کنیم البته اشرافی‌گری با زندگی خوب تفاوت دارد ؛  قوه قضاییه به ریاست آیت الله رییسی حرکت‌های خوبی در مبارزه با مفسدان اقتصادی انجام داده اما تاکنون یک گام در این مسیر برداشته شده و هزاران گام باقیمانده است.

وی با اشاره به اینکه ما باید با اختلاسگر اصولگرا و اصلاح طلب برخورد کنیم ادامه داد: باید نفس کسانی که نفس مردم را گرفته اند، گرفته شود و در این راه هیچ فرقی نمی کند که این افراد چه کسانی هستند و چه تفکری دارند ؛ ما انقلابیگری و کسانی که زیاد برای انقلاب کار می‌کنند و کم برداشت می‌کنند را قبول داریم  اما اشرافی‌گری تفکر برعکس دارد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی انسان هایی از جنس رهبری می خواهد که با این سن و سال کار می کنند اما از این نظام چیزی برای خود و خانواده نمی خواهد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نظام اسلامی به مسوولان و انسان‌های سالم همانند شهید سلیمانی نیاز دارد که در کنار دیگر مردم زندگی کنند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی مردانه برابر دشمنان نظام ایستاد و مقاومت کرد اضافه کرد: شهید سلیمانی ویژگی بارزی داشت که هر آنچه داشت برای نظام داد و نظام را برای خود خرج نکرد خداوند هم به اندازه اخلاصش به او عزت داد.

حاجی بابایی تاکید کرد: این کشور به امثال سردار شهید سلیمانی‌ها نیاز دارد و کسانی که در جمهوری اسلامی مسوولیت قبول می‌کنند باید بدانند این نظام به افرادی نیاز دارد که شبانه روز و خالصانه کار کنند و توقعی از نظام نداشته باشند.

وی اظهار داشت: عزت به معنی پول، مقام ریاست جمهوری نیست اما انسان می‌تواند همانند شهیدان سلیمانی، کاظمی، خرازی و شهبازی از این راه به عزت برسد.

حاجی بابایی ادامه داد: راه شهادت هنوز باز است و خون با ناحق ریخته شده شهید سلیمانی در شکست ترامپ و فروپاشی تفکر ترامپیسم تاثیر گذار است و اگر علت تامه نباشد، علت جزئی خواهد بود ؛ ملت ایران به‌دلیل شهادت‌ها تاکنون ایستاده است و آمدن بایدن یا ماندن ترامپ در قدرت برای ما فرقی ندارد.

به گفته وی تحریم‌های امروز ملت ایران زائیده تفکر بایدنیسم است و گام اول را در این زمینه اوباما و بایدن برداشتند اما ایران امروز با هیچ کشوری جنگ و دشمنی ندارد و بدنبال صلح در منطقه هستیم اما از خودمان دفاع می‌کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: آمریکاییها در دهه های اخیر بر این نکته تاکید دارند که حرف اول و آخر را در امنیت نیروی آگاه می زند در صورتیکه رهبر آگاه و فرزانه ما بیش از ۲ دهه است که می فرمایند که بصیرت داشته باشید ؛ ترامپ دیوانه منافع آمریکا را به هیچ چیز ترجیح نمی‌داد اما با وجود اعتراض به نتیجه انتخابات به‌دلیل احساس مسوولیت نسبت به کشورش، کاخ سفید را برای جلوگیری از بحران در این کشور تحویل داد.

حاجی بابایی با بیان اینکه همه ما هم باید در برابر کشور و نظام احساس مسوولیت داشته باشیم خاطرنشان کرد:  سال ۸۸ بیش از ۴۰ میلیون ایرانی پای صندوق‌های رای حاضر شدند و با مشارکت بیش از ۸۵ درصدی عزت و سربلندی برای ایران آفریدند اما عده ای این قله عظمت را به نقطه ضعف برای ما تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی پس از اعتراض به نتیجه انتخابات ۸۸ برای کشور ایجاد شد اظهار داشت: امروز ملت ایران تحریم کسانی هستند که با برنامه ریزی اشتباه خود قله بلند پیروزی را به سراشیبی تبدیل کردند و کار را به جایی رساندند که داروی مورد نیاز ما هم تحریم شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم سنگین امروز ایران در طول تاریخ سابقه نداشته است و در زمان حاضر حتی برای واردات غذا و دارو هم با مشکل مواجه هستیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه شهید سلیمانی به فرموده رهبر معظم انقلاب یک مکتب است گفت:استان اصفهان پیشتاز و سرافراز در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده است. 

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) ادامه داد: مهمترین ویژگی حضرت فاطمه (س) دفاع از اهل بیت بود و زیباترین صفت این حضرت ذوب شدن در ولایت بود و بعنوان اولین شهیده ولایت محسوب می‌شود.

حاجی بابایی گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) هر آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت تا از ولایت، رسالت و خدا دفاع کند.

خلق حماسه ۹ دی‌ماه ملت قهرمان ایران در سال ۱۳۸۸ در لبیک به ‌فرمان مقام معظم رهبری در تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب شکل گرفت.

روز ۹ دی در تقویم ایران با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها