برگزاری کلاس‌های مهارتی در آذربایجان‌غربی حضوری شد

مهاباد- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری آموزش کلاس‌های مهارتی این سازمان به صورت حضوری در تمام شهرهای استان بلامانع است.

محمدسلیم عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعلام و اخذ موافقت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با از سرگیری کلاس‌های مهارتی بخش دولتی و خصوصی در شهرهای با  وضعیت نارنجی و زرد آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی برگزاری کلاس‌های آموزشی تنها در وضعیت قرمز ممنوع است، ادامه داد: براین اساس هم اکنون تمام شهرهای استان اجازه برگزاری حضوری کلاس‌های عملی را دارند. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ارائه آموزش‌ های مهارتی در بخش‌های مختلف بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور الزامی است و این روند باید با قوت تداوم داشته باشد.

عباسی با بیان اینکه بخش عمده کارآموزان آموزش دیده در مراکز فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند، اظهار داشت: کشف استعدادهای حرفه ای جوانان و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی وحرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب جهت تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای بین جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت از اهداف برگزاری مسابقات مهارت است که در صدد هستیم به همه آنها دست یابیم.

وی با اشاره به اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در استان گفت: این استان با اجرای طرح‌های مناسب، ۲۵ رتبه طی سال‌های اخیر در حوزه توسعه آموزش‌های مهارتی ارتقای رتبه داشته است.

وی افزود: آذربایجان غربی، پیشتر رتبه ۲۸ کشوری را در اختیار داشت و در رده های پایانی جدول استانی بود ولی امروز به رتبه سوم رسیده و در رده های بالای جدول با استان های برخوردار هم ردیف است.

به گزارش ایرنا، در ابتدای اجرای محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان غربی، اول آذر امسال همه شهرستان های استان وضعیت قرمز داشتند ولی از هفته گذشته، همه مناطق استان از این وضعیت خارج شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها