۳۲ قطعه شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان اهدا شد

کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: در راستای مشارکت های اجتماعی ۳۲ قطعه شی تاریخی به حوزه حفاظتی شهرستان کهنوج اهدا شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ سیدعلی حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اشیای اهدایی شامل پیاله، سرپیکان، دسته ابزار، سکه، دستبند، ابزار کار، ظرف و تیغه فلزی از جنس سفال و فلز است که توسط یکی از اهالی شهرستان منوجان به حوزه حفاظتی کهنوج اهدا شد.

وی با بیان اینکه قدمت اشیا مذکور به دوره تاریخی و پیش از تاریخ برمی‌گردد، تصریح کرد: این اشیای ارزش بالایی به لحاظ تاریخی دارند و از بین اشیا اهدایی تندیسی از پرنده شکاری وجود دارد که فاقد ارزش تاریخی و بدلی است.

 فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان تاکید کرد: خوشبختانه با فعالیت‌های موثری که در زمینه فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت‌های اجتماعی در مناطق جنوبی استان کرمان انجام گرفته است مردم این منطقه همکاری خوبی با حوزه‌های حفاظتی مناطق مذکور داشته اند.

استان کرمان با پیشینه باستانی و تمدنی طولانی و غنی دارای بناها و محوطه های تاریخی فراوانی است که اشیای ارزشمندی در حفاری ها کشف می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها