اجرای طرح «گرنت جوانه» در آذربایجان‌شرقی کلید خورد

تبریز - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی به اجرای طرح «گرنت جوانه» در استان اشاره کرد و گفت: در مرحله اول فراخوان اجرای این طرح، چهار رساله دکتری و پنج پایان نامه کارشناسی ارشد به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریال حمایت مالی می شوند.

عبدالرضا واعظی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از اجرای طرح «گرنت جوانه» که بخشی از طرح گرنت فناوری است، حمایت و کاربردی کردن پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقاء ظرفیت توسعه فن آوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی است.

به گفته وی، در گرنت فناوری، حمایت های مالی بلاعوض از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با فناوری در حوزه «آی.تی» و «آی.سی.تی» که منجر به توسعه دانش فنی شوند، از طریق پارک علم و فناوری، وزارت علوم و پارک فناوری اطلاعات صورت می گیرد.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود: همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه های مرتبط با 2 حوزه «آی.تی» و «آی.سی.تی» داشته باشند، حتی درصورتی که در رشته مرتبط با این ۲ حوزه تحصیل نکنند، می توانند با ثبت نام در طرح گرنت جوانه (تاد) از حمایت های این طرح برای اجرای پروژه های خود در قالب پایان نامه های فناورانه برخوردار شوند.

واعظی یادآوری کرد: فاز اول «گرنت جوانه» امسال در پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، سمنان، فارس و مرکزی به صورت آزمایشی اجرا شد و در مرحله دوم ۱۲ استان به این طرح اضافه شده که با جلب حمایت دستگاه های اجرایی، وزارت علوم در حال رایزنی برای تسری این طرح به رشته ها و گرایش های دیگر است.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای «گرنت رشد فناوری» همزمان با «گرنت جوانه فناوری» افزود: در گرنت رشد فناوری نیز از فعالیت‌های تحقیقاتی با محتوای تجاری‌سازی برای اعضای هیئت علمی، فعالیت‌های شتاب‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا حمایت می شود.

وی یادآوری کرد: مرحله اول اجرای طرح گرنت جوانه (تاد) با انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دانشگاه های تبریز، علوم پزشکی، صنعتی سهند، شهید مدنی آذربایجان و آزاد اسلامی واحد تبریز اجرا شد و مرحله بعدی این طرح اوایل بهمن ماه امسال با اعلام فراخوان عمومی شروع خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد با مشارکت سایر دانشگاه ها در مرحله بعدی طرح شاهد رشد تعداد پایان نامه ها و حمایت های موضوع این طرح باشیم.

توجه به توسعه و تجاری‌سازی فناوری در حوزه پژوهشی و تقویت جریان کارآفرینی و نوآوری در مراکز پژوهشی، کمک به تقویت کیفی پارک‌های علم و فناوری، ارتقای سطح همکاری پارک‌ها با دانشگاه‌ها، حمایت از تکمیل زنجیره تامین و ارزش سازمان‌های اجرایی و حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از اهداف گرنت فناوری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =