۶ شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید واکسن کرونا فعالیت می‌کنند

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ۶ شرکت دانش بنیان در زمینه تولید واکسن کرونا فعالیت می‌کنند و فعالیت همه آنها زیر نظر ستاد مقابله با کرونا و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا،‌ سورنا ستاری روز سه شنبه در مراسم رونمایی از واکسن ایرانی کرونا و تزریق انسانی این واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: این شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه تولید واکسن کرونا زیر نظر ستاد مقابله با کرونا و شخص وزیر بهداشت فعالیت می کنند.

وی با تشکر از سعید نمکی وزیر بهداشت و مینو محرز رییس نظارت بر روند واکسن کرونا، تصریح کرد: وزیر بهداشت در این خصوص بیشترین حمایت را از شرکت های دانش بنیان داشته است.

ستاری گفت: همان طور که ماسک و کیت های تشخیص در اختیار مردم قرار گرفته است، در آینده نیز دلگرمی های متعدد را در زمینه واکسن کرونا شاهد خواهیم بود تا دیگر به واردات نیاز نباشد.

اولین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام "کُوو ایران برکت" امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روی داوطلبان انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =