رویکرد بهزیستی ایجاد شرایط شبه‌خانواده برای افراد فاقد حامی است

یزد- ایرنا - رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: تلاش این سازمان بر این است تا افراد فاقد خانواده و حامی که زندگی آنان در شرایط سخت قرار دارد، در قالب شبه‌خانواده‌های کوچک ساماندهی شوند.

وحید قبادی دانا روز سه شنبه در دیدار با استاندار یزد اظهار داشت: بهزیستی در این راستا تلاش می کند شرایط را ایجاد کند تا افرادی مانند سالمندان که خانواده و حامی ندارند  به جای آسایشگاه در قالب خانه های کوچک ساماندهی و با هم دیگر خانه بگیرند و در واقع به شکل شبه خانواده زندگی کنند.

وی ادامه داد: حرکت جوامع توسعه یافته به سمت بسترسازی هرچه بیشتر برای حضور افراد کم توان و  دارای معلولیت در جامعه است تا  اینگونه افراد با منزلت اجتماعی با همان مشارکت موثر اجتماعی در درون خانواده و جامعه حضور داشته باشد.

قبادی دانا افزود: در راستای ارتقا خدمات اجتماعی تا کنون برای ایجاد  ۲ هزار و ۴۰۰ مراکز مثبت زندگی در سطح کشور برنامه ریزی شده  و هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ مددکار در بخش دولتی سازمان بهزیستی به نیازمندان خدمات ارائه می کنند که  با راه اندازی تمامی مراکز مثبت زندگی در کشور، ۱۰ هزار مددکار با تحصیلات مرتبط به ارائه خدمات مددکاری خواهند پرداخت.

رییس بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از یکهزار و ۲۰۰  نفر از افراد دارای معلولیت در بهزیستی سراسر کشور اشتغال دارند، گفت: این نگاه در انتصاب مدیران بهزیستی نیز لحاظ شده است. 

رییس سازمان بهزیستی کشور روز دوشنبه به استان یزد سفر کرد که بازدید از خانه امن، خانه سلامت دختران و طرحهای مناسب سازی معابر شهری یزد  از جمله برنامه وی در استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها