حداکثر ۲۵ درصد از معاملات بورس خراسان قابلیت گزارشگیری دارد

مشهد-ایرنا- مدیر بورس و اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: حداکثر ۲۵ درصد از معاملات ایستگاه‌های معاملاتی در بازار بورس این دو استان قابلیت گزارشگیری و تفکیک دارد.

محمد خدادوست روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معاملاتی که از طریق بورس خراسان گزارشگیری و ثبت می‌شود معاملات غیرآنلاین و حقوقی است که از طریق ایستگاه‌های معاملاتی انجام می شود.

وی ادامه داد: براساس بولتن بورس ایران، بیش از ۷۵ درصد ارزش معاملات بورس کشور از طریق آنلاین یا برخط انجام شده است بنا بر این ارزش معاملاتی که از طریق بورس خراسان اعلام می‌شود حداکثر ۲۵ درصد از معاملات ایستگاه‌های معاملاتی در منطقه خراسان است.

مدیر بورس و اوراق بهادار استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار کشور یک کد برای معاملات آنلاین تعریف کرده که برای کل معامله گران داخل و خارج از کشور قابل استفاده است و به هیچ وجه کاربردی نیست که برای هر منطقه از کشور یک کُد آنلاین تعریف شود.

خدادوست افزود: براساس گزارشگیری این منطقه، در پاییز امسال ۶ میلیون و ۵۶۱ هزار سهم به ارزش ۷۵ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال در بورس استانهای مزبور معامله شد که تعداد سهم و ارزش معاملات نسبت به سه ماهه تابستان افزایش داشت.

وی ادامه داد: شاخص کل قیمت بورس خراسان در سه ماهه سوم امسال به یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۱۲۴ واحد رسید.

او اضافه کرد: تعداد شرکتهای استانی درج شده در معاملات بورس خراسان در پاییز امسال ۱۳ شرکت و ارزش بازاری معاملات آنها ۶۲۷ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha