تعاونی‌های توسعه و عمران نقش ارزنده‌ای در آینده اقتصادی شهرها دارند

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه و عمران نقش ارزنده‌ای در آینده اقتصادی شهرهای استان دارد.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز چهارشنبه در اولین نشست تعاونی‌های توسعه و عمران شهری که به صورت ویدیوکنفرانس با حضور فرمانداران برگزار شد، اظهار داشت: در تفاهم‌نامه‌های جدید تعاونی‌های توسعه و عمرانی شهری، ظرفیت‌های بسیار خوبی در راستای  ایجاد توسعه اقتصادی دیده شده است.

وی با اشاره به ایجاد پارک‌های علم و فن‌آوری در استان در حوزه‌های مختلف افزود: این تعاونی‌ها می‌توانند با همکاری با پارک‌های مختلفی که در استان در حال ایجاد است نسبت به شناسایی ظرفیت‌های شهرستان‌ها، گام‌های بلند برای توسعه استان بردارند.

معاون اقتصادی استاندار از ریل‌گذاری وضعیت اقتصادی استان خبر داد و گفت: برنامه‌های اقتصادی به صورت بسته های مختلف در حال آماده‌سازی است و تعاونی‌های توسعه و عمرانی شهرستان‌ها می‌توانند باحضور افراد باتجربه و انگیزه در حوزه اقتصادی در این زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی داشته باشند. 

وی خواستار تسریع در تدوین برنامه‌های تعاونی‌ها شد و افزود: تعاونی‌ها با شناسایی ظرفیت‌های استان‌ها و تدوین برنامه‌های مناسب اقتصادی هر چه سریعتر آن را ارائه دهند.

به گزارش ایرنا در این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام به تشریح ساز و کار راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه و عمران شهری و وظایف و دستورالعمل‌های اجرایی آنها پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها