۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84165631
۰ نفر

برچسب‌ها

قطعی برق در استان مرکزی اعمال می‌شود

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: قطعی برق در این استان در صورت کنترل نشدن مصرف به زودی اعمال می‌شود چرا که ظرفیت تولید کشور محدود است.

«محمد اله‌داد» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به روزهای سرد زمستان مصرف گاز در کشور و استان مرکزی افزایش یافته و این امر موجب شده تا گاز مورد نیاز مصرف نیروگاه های کشور از جمله نیروگاه شازند تامین نشود.

وی بیان کرد: واحدهای نیروگاه‌ی کشور و نیروگاه حرارتی شازند برای تامین برق مورد نیاز مردم مجبور به  استفاده از سوخت مازوت هستند که مسئله آلایندگی هوا را در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله اراک و شازند رقم زده و مخالفت با مصرف سوخت مازوت بر میزان تولید اثر گذاشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: مصرف بی‌رویه برق از سوی مردم مستلزم افزایش تولید انرزی الکتریکی در نیروگاه ها است و نیاز است مردم همکاری هدفمند در مصرف بهینه انرژی داشته باشند تا فصل خاموشی برای استان رقم نخورد.

اله‌داد عنوان کرد:  مدیریت مصرف از سوی مشترکان مختلف باید هم در بخش برق و هم در بخش گاز مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: مصرف روزانه شرکت توزیع برق استان مرکزی اکنون ۷۰۰ مگاوات است و ۷۰ درصد مصرف برق این استان در بخش صنایع است که می‌طلبد این مشترکان با اعمال مدیریت مصرف انرژی، شرکت توزیع برق را در ارایه تامین برق پایدار یاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: این استان یکی از قطب‌های بزرگ صنعتی کشور است و به ویژه کلانشهر اراک دارای هوای ناسالم در شرایط نامساعد هوایی و روزهای سرد است که در صورت نبود مدیریت مصرف بهینه انرژی ،بنابر دستور مقام‌های ذیصلاح نسبت به تعدیل روشنایی معابر شهری و بین جادهای به جزء مناطق مه‌گیر اقدام می‌شود.

الله‌داد عنوان کرد: خاموشی معابر شهری و بین جاده‌ای نیز در ایجاد ناامنی و بروز تصادفات رانندگی نقش موثری دارد که بهترین راه برای جلوگیری از این موارد توجه به مدیریت مصرف برق و گاز است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای حدود ۷۵۰ مشترک برق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =