برق و مخابرات مشکلات عمده شهرک صنعتی خیام است

مشهد- ایرنا- فرماندار زبرخان گفت: تامین برق و ارتباطات مخابراتی از مشکلات عمده واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی خیام این شهرستان واقع در غرب مشهد است.

سید یحیی سلیمانی عصر سه‌شنبه در نشست ویدیوکنفرانس با فعالان اقتصادی زبرخان افزود: این در حالی است که شهرک صنعتی خیام دومین شهرک صنعتی خراسان رضوی از نظر سرمایه، تعداد و ترکیب صنایع با افزون بر ۳۰۰ واحد صنعتی فعال است.

وی ادامه داد: همچنین تنها ۱۶ هکتار زمین در شهرک صنعتی خیام برای متقاضیان باقی مانده لذا برای ایجاد توسعه متوازن در شهرستان زبرخان ناحیه صنعتی اسحاق‌آباد در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار جانمایی شده است.
فرماندار زبرخان شمار اشتغال فعال در این شهرک صنعتی را افزون بر چهار هزار مورد ذکر و بیان کرد: بسیاری از صنایع موجود، در مراحل یک و دو شهرک صنعتی خیام  شکل گرفته و هم‌اینک با نیمی از ظرفیت فعالیت دارند لذا با سرمایه‌گذاریهای اخیر میزان اشتغال در آن به پنج هزار نفر افزایش می‌یابد.
وی همچنین گفت: با کمبود نیروی آموزش دیده و متخصص مبتنی بر نیازهای واحدهای صنعتی فعال در شهرستان زبرخان مواجهیم لذا با همکاری سازمان فنی‌ و حرفه‌ای و واحدهای صنعتی دوره‌های آموزشی برای تامین نیروی مورد نیاز برگزار می‌شود.

مرکز شهرستان ۶۰ هزار نفری و تازه‌تاسیس زبرخان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها