سبزوار قطب تولید ماهی در خراسان رضوی است

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: این شهرستان قطب تولید ماهی در خراسان رضوی است و به همین خاطر عملیات اجرایی ساخت شهرک شیلات در این منطقه با هدف جهش تولید آغاز شده است.

علی اصغر امانیان روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی و زیرساختی شهرک آبزی‌پروری و مجتمع  پرورش ماهیان خاویاری شهرستان سبزوار با حمایت‌های دولت و همچنین سرمایه گذاری بخش خصوصی شروع شده است.

وی اضافه کرد: مجتمع پرورش ماهیان خاویاری به مساحت ۶ هکتار شامل سه سایت است که با استفاده از آب رودخانه کال شور و با ظرفیت اسمی سالیانه ۶۰ تن گوشت و ۱.۵ تن خاویار در اراضی روستای کال خونی شهرستان سبزوار در دست ساخت است.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: این شهرستان با بهره گیری از ۱۶۰ مرکز ۲ منظوره کشاورزی - آبگیری، سالانه سه هزار و ۳۰۰ تن ماهی تولید می‌کند که از این حیث قطب تولیدات شیلات خراسان رضوی است.

امانیان افزود: همچنین این منطقه در تولید ماهیان خاویاری در خراسان رضوی پیشگام است و هم ‌اینک چهار واحد پرورش خاویار در این شهرستان دایر است.  

۳۵ هزار هکتار مزرعه و ۱۶ هزار هکتار باغ با فعالیت ۲۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در شهرستان سبزوار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha