خدمات سردار سلیمانی برای تامین امنیت جهان اسلام غیرقابل انکار است

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شخصیتی فراملی و فراسرزمینی بود، گفت: خدمات این شهید والامقام برای تامین امنیت جهان اسلام غیرقابل انکار است.

آیت‌الله شیخ جواد مجتهد شبستری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گواه روشن این مدعا، برگزاری مراسم یادبود مختلف برای این شهید والامقام در کشورهایی نظیر عراق، سوریه و دیگر کشورهای جهان است که ‌همه‌ این مراسم و عرض ارادت‌ها به خاطر این بوده که سردار سلیمانی همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان را دوست می داشت و به آنان عشق می‌ورزید.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی در راه دفاع از پرچم‌ اسلام و مقدسات اسلامی تلاش وصف ناپذیری داشت و ‌زحماتی که ایشان برای پاسداری از حرم‌ حضرت زینب (س) و مردم سوریه کشید، از ذهن و خاطر مردم سوریه هرگز فراموش نمی‌شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: علاوه بر آن، ایشان در دفاع از حرم مطهر اهل بیت (ع) و همچنین دفاع از مقدسات مردم عراق با تمام ‌توان به مقابله با دشمنان پرداخت.

آیت الله شبستری، به نقش سردار سلیمانی در ایجاد وحدت بین نیروهای مبارز کشورهای مسلمان اشاره کرد و ادامه داد: در شرایطی که مجاهدان در افغانستان، پاکستان، سوریه و دیگر کشورها برای مبارزه تشکیل شده بودند، برای کنار هم ‌قرار گرفتن نیاز به مدیریتی جامع داشتند که این تیم عملیاتی را هماهنگ کند بنابراین سردار سلیمانی با تفکری فرامرزی توانست بین این نیروها وحدت ایجاد کرده و آنان را سازماندهی کند.

وی با بیان ‌اینکه ایمان، تقوا، شهامت، شجاعت، قدرت فرماندهی، سیاست و ذکاوت از ویژگی های سردار سلیمانی بود، گفت: نابودی جریان تکفیری داعش از جمله نتایج مهم مبارزات این سردار شهید بود که باعث شد داعش جرات حضور در ایران را نداشته باشد.

وی به ولایتمداری سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: ترویج سبک زندگی این شخصیت والامقام در حقیقت ترویج سبک زندگی اهل بیت (ع) است زیرا ایشان در تاسی از ولایت فقیه، پیرو راه ائمه اطهار (ع) بود و در این مسیر نیز به شهادت رسید.

به گزارش ایرنا، سردار سلیمانی در بامداد جمعه ۱۳ دی سال گذشته به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت عراق  پس از عمری مجاهدت، در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =