۱۵ تولید پژوهشگران دانشگاه سمنان در نمایشگاه ایران‌ساخت حضور دارد

سمنان- ایرنا- معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری این دانشگاه، ۱۵ محصول و دستاورد فناورانه خود را در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت عرضه کردند.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا محمدیان سمنانی روز سه شنبه به رسانه ها گفت: شرکت های فناور ره‌نو صنعت کومش و فن آوران الکترونیک آکو افرا، از پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، شرکت‌هایی هستند که با آخرین محصولات و دستاوردهای خود را در هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت حاضرند .

وی افزود : شرکت ره نو صنعت کومش با پنج محصول خود شامل  «هموژنایزر التراسونیک ۱۲۰۰ ولت»، «همزن مکانیکی دیجیتال» ، «همزن مغناطیسی دیجیتال»، «همزن مغناطیسی آنالوگ» و «پرینتر سه بعدی» در این نمایشگاه شرکت کرد .

محمدیان به محصولات عرضه شده از سوی شرکت فن آوران الکترونیک آکو افرا در نمایشگاه تجهیزات ایران ساخت نیز اشاره کرد و ادامه داد : «دماسنج پرتابل دو کاناله»، «دماسنج و رطوبت سنج پرتابل»، «دیتالاگر دو کاناله نیروسنج»، «دیتالاگر دو کاناله ولتاژ»، «دیتالاگر دو کاناله دما»، «مجموعه دیتالاگر ۱۶ کاناله»، «سرور دیتالاگر ۱۶ کاناله»، «دیتالاگر دو کاناله سیگنال جریان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر»، «نیروسنج» و « CNCرومیزی» از محصولات ارائه شده این شرکت فناور است.

وی با بیان اینکه هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت از ۲۷ آذر همزمان با برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وزارت علوم آغاز به کار کرد اضافه کرد : این نمایشگاه به صورت دائمی در طول سال برقرار خواهد بود و متقاضیان خرید محصولات می توانند از طریق وب سایت iranlabexpo.ir نسبت به خرید اقدام و از حمایت ها و تخفیفات ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره مند شوند .

محمدیان خاطر نشان کرد : خرید محصولات از سوی مراکز علمی و پژوهشی دولتی امسال با حمایت های ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه است .

معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد : بر این اساس پرداخت ۴۰ تا ۵۰ درصد از هزینه خرید محصولات دانش بنیان سطح اول ، ۲۵ درصد محصولات سطح دوم و ۱۰ درصد محصولات سطح سوم ، از حمایت معاونت علمی و فناوری برخوردار می شود.

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت هر ساله، با هدف تجهیز دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و مدارس، هنرستان‌ها و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی به محصولات و تجهیزات ایران‌ساخت، ارتقای توان ساخت داخلی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد برندهای ملی برای حضور در بازارهای داخلی و جهانی برپا می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha