تفاهم‌نامه‌های مسکن و اشتغال ایثارگران در بوشهر امضا شد

بوشهر- ایرنا- تفاهم‌نامه‌های تامین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگران بوشهر روز سه شنبه در نشستی توسط معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و استاندار این استان به امضا رسید.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیست و پنجمین سفر استانی خود در بوشهر حضور یافته است در این نشست گفت: براساس یکی از این تفاهم‌نامه‌ها زمین مورد نیاز ساخت مسکن برای یکهزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگاران استان بوشهر تامین می‌شود که در صورت تحقق آن سه برابر کل ظرفیت تامین مسکنی است که در مدت ۱۶ سال گذشته برای جامعه ایثارگران در این استان رخ داده‌است.

سعید اوحدی اضافه کرد: همچنین ایجاد شغل برای یکهزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگری در استان بوشهر تفاهم نامه دوم است که با توجه به ظرفیت‌های موجود بخش عمده‌ای از آن از سوی این استان و بخشی نیز توسط سازمان اقتصادی کوثر که در بند هفت این تفاهم نامه آمده‌است، محقق می‌شود.

وی ادامه داد: این اتفاق‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که به همت استانداران و وزارتخانه‌های تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی امضا می‌شود برای اشتغال ایثارگران جدای از دستور رئیس جمهوری برای جذب ۱۲ هزار نفر از فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد تا پایان سال ۹۹ است.

اوحدی تاکید کرد: در همین ارتباط تمهیدهای آزمون اختصاصی جامعه ایثارگری پس از آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در این آزمون اختصاصی همه جذب و هیچ ریزشی نداریم و تنها رقابتی بین رشته‌هایی است که افراد انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین براساس نشست با فراکسیون شاهد مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و وعده‌ داده شده هر تعداد از جامعه هدف که اشتغال آنها باقی بماند تمهیدهای جذب آنها فراهم شده‌است و جای نگرانی در این زمینه نیست.

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای اشتغال ایثارگران

وی اضافه کرد: همچنین براساس نشست با هیات عامل صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال پایدار جامعه ایثارگری با رویکرد مهارت محور یکهزار  و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

 اوحدی ادامه داد: همچنین سازمان برنامه و بودجه با پشتبیانی مجلس شورای اسلامی ۸۰۰ میلیارد تومان مازاد بر اعتبار صندوق توسعه ملی در سال ۱۴۰۰ برای پشتیبانی و ایجاد اشتغال پایدار با کارمزد حداقلی 4 درصد مصوب کرده است.

معاون رئیس جمهوری در باره ماده ۳۸ در در ارتباط با حالت اشتغال جانبازان گفت: این ماده قانونی در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شفاف است و معوقات این ماده از سال ۹۰ و ۹۱ نیز که پرداخت نشده بود با مصوبه هیات دولت در ۲ بخش پرداخت شده‌است.

اوحدی ادامه داد: با توجه به اینکه در بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰ دولت ردیفی را به ماده ۳۸ قانون خدمات ایثارگران اختصاص داده‌است، جای هیچ نگرانی در این زمینه  وجود ندارد و اگر احکامی از سوی ستاد نیروهای مسلح صادر شود و معوقاتی باقی ماند، پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: وقتی لایحه بودجه توسط مجلس تصویب شد، قانون است و با تغییر دولت تغییری در قانون بودجه ایجاد نمی‌شود و  جای نگرانی نیست و اگر معوقاتی است و در تعهد ما باشد، پرداخت خواهد شد.

پرداخت ۷۶۴۰ میلیارد تومان از معوقات جامعه ایثارگری

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اضافه کرد: هیات دولت مصوبه‌ای دارد که براساس آن همه مطالبات جامعه ایثارگری و معوقات آنها باید تا پایان سال ۹۹ پرداخت شود که با وجود تحریم و محدودیت منابع، هفت هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان معادل بیش از ۹۰ درصد از این معوقات که شامل شهریه دانشگاه، درمان، پاداش بازنشستگی و سایر موارد دیگر است پردخت شده‌است و امیدواریم با تمهیداتی که در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شده شاهد متراکم شدن دوباره معوقات جامعه ایثارگری کشور نباشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها