۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84165199
۰ نفر

برچسب‌ها

فرانسه خواستار آزادی فعال حقوق بشر سعودی شد

تهران- ایرنا- دستگاه دیپلماسی فرانسه خواستار آزادی فوری «لجین الهذلول» فعال حقوق بشری زندانی عربستان شد که روز دوشنبه به پنج سال و هشت ماه زندان محکوم شد.

به گزارش ایرنا از مجله اکسپرس، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه گفت: همانطور که قبلاً بارها و بارها به صورت علنی اعلام کرده ایم، ما خواهان آزادی فوری خانم لجین الهذلول هستیم.

وی افزود: فرانسه بر رویکرد مداوم خود در راستای حقوق بشر و برابری میان مرد و زن یاد آور می شود.  

دادگاه جنایی در ریاض پایتخت عربستان " لجین الهذلول " فعال حقوق بشر سعودی را به اتهام ساختگی دست داشتن در شماری از " فعالیت های مجرمانه " بر اساس قانون مبارزه با جرایم تروریستی و تامین هزینه آنها به ۵ سال و ۸ ماه زندان محکوم کرد.

لجین متولد سال ۱۹۸۹ فعال سعودی در زمینه حقوق زنان است. او در سال ۲۰۱۴ در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد. او در ماه می ۲۰۱۸ در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته‌ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می‌برد.

عربستان برخی از فعالان زن سعودی که در بازداشت به سر می‌بردند را به طور موقت آزاد کرده اما سایر زنان در بند همچنان در دادگاه‌های قضایی پشت درهای بسته محاکمه می‌شوند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha