مرگ و میر کرونایی پایتخت ۶۹ درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت ‌که بررسی‌ها از اول آذر تا ۶ دی ماه نشان می دهد که مرگ و میر کرونایی در پایتخت ۶۹ درصد و میزان بستری در بخش مراقبت های ویژه نسبت به ۲ ماه اول پاییز ۳۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی، علیرضا زالی افزود: همچنین  در این بازه زمانی میزان بستری عادی ۵۷ درصد  و مجموع مراجعه به بخش های سرپایی ۵۲ درصد کاهش یافته است. 

وی تصریح کرد و هشدار داد که باتوجه به شکننده و بی ثبات بودن شرایط استان تهران هرگونه تغییر یا مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند موجب افزایش بار بیماری شود.

زالی با اشاره به این‌که در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری جدید ۲۹۰ مورد بوده است، گفت: از این تعداد که بالغ بر ۱۰۸ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی افزود: همچنین تعداد کل بستری در بخش های بیمارستانی استان تهران ۲ هزار و ۳۳۲ بیمار است که ۹۳۲ نفر از آنها در بخش ویژه تحت مراقبت هستند.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴ هزار و ۶۰۰ نفر به بخش سرپایی بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند و بیش از ۳۰۰ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

او گفت: باتوجه به شکننده و بی ثبات بودن شرایط استان تهران هر گونه تغییر یا مداخله در جهت تقلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی می تواند موجب افزایش بار بیماری شود. تجربه موج سوم کرونا در تهران حاکی از آن بود که به صورت جهشی و تساعدی، در بازه زمانی کمتر از ۱۰ روز آمار کاملا رو به تزاید بوده که نکته قابل توجهی است.

زالی تصریح کرد: طبق آخرین برآوردها از ۶ دی ماه شهر تهران، شمیرانات، ری، ورامین، دماوند و شهریار وضعیت نارنجی دارد که منتظر تایید ستاد ملی کرونا هستیم تا در خصوص محدودیت ها تصمیم گیری شود.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha