بازارچه های مرزی در خنثی سازی تحریم ها نقش راهبردی ایفا می کنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: بازگشایی بازارچه های مرزی استان نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه و کشور بویژه در شرایط تحریمی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری، قاسم سلیمانی ‌دشتکی روز دوشنبه در دیدار با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر نقش بازارچه های مرزی در شرایط تحریمی تاکید کرد و گفت: بازگشایی بازارچه های مرزی استان ایلام می تواند نقشی موثر و تاثیر گذاری در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت مرزهای استان در مراودات بین دو کشور ایران و عراق خواستار تکمیل پروژه‌های مرزی در استان شد و افزود: امروز رابطه بسیار خوبی بین این دو کشور برقرار است که این مهم ضرورت توجه به پروژه‌های مرزی استان را دو چندان کرده است.

استاندار ایلام در ادامه خواستار راه اندازی بازارچه‌های مرزی چیلات، چنگوله و هلاله شمالی شد و تاکید کرد: نقش بازارچه های سه‌گانه در انجام مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی بین ایران و عراق بسیار حائز اهمیت است.

سلیمانی دشتکی گفت: زیرساخت مرزهای چیلات و چنگوله در حال حاضر آماده شده و بازارچه هلاله شمالی نیز که از مطالبات مهم استان بوده است خوشبختانه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی مصوب شده و برای تصویب به دولت می رود.

وی اضافه کرد: با انجام این مهم موفق به کسب مجوز برای سه بازارچه چیلات، چنگوله و هلاله شمالی خواهیم شد و این می تواند نویددهنده روزهای خوب فرآروی تجارت و بازرگانی استان باشد.

در این نشست معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور نسبت به خواسته ها و مطالبات استان قول مساعد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha