سی ان ان: شانس متحدان ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات در کنگره صفر است

تهران- ایرنا- درحالیکه شماری از جمهوریخواهان به دنبال آن هستند تا پیروزی بایدن در کنگره را به چالش بکشند، شبکه سی ان ان گزارش داد که شانس متحدان ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات در کنگره صفر است.

به گزارش ایرنا، سی ان ان دوشنبه شب می نویسد، در حالیکه ترامپ همچنان به دنبال تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، کنگره در تاریخ ششم ژانویه (۱۶ دی) آرای الکترال کالج را شمارش خواهد کرد و پیروزی قاطع بایدن در این مرحله مشخص خواهد شد.

به دنبال انتشار برخی از گزارشات در مورد تلاش متحدین جمهوریخواه ترامپ برای به چالش کشیدن پیروزی بایدن در کنگره، سی ان ان نوشت که در حقیقت متحدین ترامپ هیچ شانسی برای تغییر نتایج آرای ندارند و تنها می توانند تایید پیروزی قطعی بایدن را به تاخیر بیاندازند.

با گذشت یک ماه از پایان انتخابات و رد ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد ایجاد تقلب در این دور از انتخابات، وی همچنان به فشار خود علیه کنگره برای تغییر نتایج آرا ادامه می دهد.

ترامپ در هفته گذشته درست قبل از کریسمس، میزبان نشست جمهوری خواهانی در کاخ سفید بود که پیشگام تلاش برای تغییرآرای نتایج الکترال کالج هستند.

موریس بروکس نماینده جمهوریخواه ایالت آلاباما با توجه به نشست هفته گذشته در کاخ سفید گفت: جمهوریخواهان در حال آماده سازی برای مخالفت با پیروزی بایدن در بیش از ۶ ایالت هستند که می تواند ده ها ساعت بحث در مجلس نمایندگان و مجلس سنا به راه اندازد و شمارش پیروزی بایدن را به یک سیرک سیاسی تبدیل کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha