طرح شهید سلیمانی برای قطع زنجیره انتقال کرونا موثر بوده است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: با اجرای طرح تکمیلی و جهادی مقابله با کرونا (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) و مشارکت مطلوب بسیج، کادر بهداشت و درمان و مردم اقدامات موثری برای قطع زنجیره انتقال کرونا انجام شد.

به گزارش ایرنا «هوشنگ بازوند» روز دوشنبه در نشست بررسی دستاوردهای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزیر بهداشت برگزار شد؛ اظهار داشت: از حمایت ها و مساعدت های ویژه سردار سرلشگر سلامی، وزارت بهداشت و همه عزیزان در اجرای مطلوب این طرح جهادی تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود: سپاه پاسداران در همه بحران ها از جمله سیل و زلزله در کنار مردم بوده است و در ساز و کار مدیریت این بحران با همکاری مردم و حضور دلسوزانه و ایثارگرانه کادر بهداشت و درمانی و همراهی بسیجیان این امکان فراهم شد تا اقدامات موثری برای قطع زنجیره انتقال کرونا انجام شود و خوشبختانه روند کاهشی تداوم دارد.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه تصریح کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توانست یک انسجام ملی را در کشور بازهم به وجود بیاورد و مشارکت مطلوبی ایجاد کرد، در واقع با اجرای این طرح در کارزار کرونا یک سرمایه اجتماعی شکل گرفت.

وی با تشریح ویژگی های حاج قاسم سلیمانی و اشاره به مکتب این شهید والامقام و قهرمان ملت ایران گفت:  همانطور که حاج قاسم سلیمانی کوه به کوه، کشور به کشور و دره به دره به دنبال ویروسی به نام داعش می گشت که جهان را تهدید می کرد و با آن مبارزه کرد، در این طرح هم عزیزان ما در سپاه، بسیج و دانشگاه منطقه به منطقه و محله به محله به دنبال این ویروس رفتند و کار مناسبی انجام شد.

مقام ارشد استان به برنامه ریزی صورت گرفته در طرح حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و بیان داشت: در این طرح کاهش بستری ها را ۳۰ درصد پیش بینی کرده بودیم که خوشبختانه به ۸۰ درصد کاهش یافت، فوتی ها را ۱۰ درصد که به ۵۰ درصد کاهش یافت و میانگین رعایت توصیه های بهداشتی نیز بیش از ۸۰ درصد رسید که نشان داد این طرح کار ارزنده ای بوده است.

وی افزود: هزار و ۲۲۲ تیم حمایتی، مراقبتی و نظارتی در این طرح مشارکت داشتند و ماحصل این کار چشمگیر را می توان در این آمار مشاهده کرد زیرا استان در اواخر آبان ماه هزار و ۲۵۰ نفر بستری داشت و امروز به ۱۸۶ نفر رسیده و فوتی ها از ۲۴ نفر به یک نفر و گاهی صفر رسیده است.

بازوند خاطرنشان ساخت: تیم های نظارتی در ۶ مرز رسمی استان کرمانشاه که از طریق آنها تردد و حجم بالای مبادلات تجاری صورت می گیرد، مستقر شده بودند و آنچه نیاز بود آنچه که نیاز بود برای اجرای طرح مطلوب در استان انجام دادیم.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها