۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۵
کد خبرنگار: 1483
کد خبر: 84165109
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بزرگترین مانور نظامی در غزه؛ پیام قدرت گروه های مقاومت

تهران – ایرنا – مانور نظامی گروه های مقاومت فلسطینی که بزرگترین مانور نظامی مشترک در غزه است، فردا سه شنبه برگزار می شود. رویدادی که از آن به عنوان پیام قدرت و آمادگی گروه های مقاومت تعبیر شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای "عربی ۲۱" چهارشنبه هفته گذشته گروه های مقاومت فلسطین خبر از اجرای یک مانور گسترده نظامی در روزهای آتی دادند که به منظور آماده سازی دفاعی خود انجام می گیرد.

 این مانور قرار است فردا سه شنبه، بعنوان اولین و گسترده ترین مانور دفاعی در نوار غزه آغاز شود که ۱۲ ساعت بصورت مداوم به طول خواهد انجامید.

یک منبع عالی رتبه در مقاومت فلسطین درمصاحبه با "عربی۲۱" تاکید کرد که این مانور پیام قدرت و آمادگی جناح های مقاومت است.

به گفته وی، این رزمایش درحکم اعلام تشکیل اتاق عملیات مشترک برای مقاومت و به معنای رسیدن به سطح بالایی از سازماندهی، هماهنگی و همکاری بین گروه های مقاومت در مسیر به سمت ایجاد جبهه ای قوی است.

این منبع عالی رتبه توانایی های مقاومت را در حال افزایش توصیف کرد و هشدار داد: با توجه به تشدید تهدیدهای رژیم صهیونیستی، گروه های مقاومت با این مانور به دنبال ارسال پیام درباره آمادگی خود برای دفاع از غزه و مقابله با هرگونه تجاوز صهیونیستها هستند و از این وظیفه هیچگاه دست نمی کشند.

مقام مذکور تشکیل اتاق عملیات مشترک گروه های مقاومت را یک تصمیم ملی مسئولانه خواند و تاکید کرد که این اتاق مشترک یک چالش واقعی برای رژیم صهیونیستی به شمار می رود چراکه آنها امروزه در تلاشند که با ایجاد یک اتحاد بیهوده شیطانی با سازش گران عرب، بر روی مساله فلسطین پوششی بگذارند و نهایتا آنرا نابود و منحل کنند.

بر اساس گزارش عربی ۲۱، ابراهیم حبیب کارشناس امنیت ملی درباره ماهیت و اندازه این مانور گسترده توضیح داد:این یک مانور دفاعی درمقابل حمله نظامی اسراییل است و هیچگونه عملیات تهاجمی در آن وجود ندارد و فقط شبیه سازی حالت دفاعی مقاومت فلسطین در نوار غزه است.

وی اهداف این مانور را آزمایش آمادگی برای مقاومت در برابر دفع هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به غزه عنوان کرد و گفت: از این طریق به همه سیاستمداران این پیام می رسد که مقاومت فلسطین از طریق اتاق عملیات مشترک، دارای وحدت است.

این کارشناس فلسطینی تاکید کرد جناح های مقاومت همچنین می خواهند به مردم فلسطین پیغام اطمینان دهند که توانایی دفاع از غزه را دارا هستند.

این مانور بزرگ همزمان با دوازهمین سالگرد جنگ علیه نوار غزه است و ۱۲ گروه مختلف مقاومت فلسطینی در شرکت خواهند کرد.

گروه های مقاومت فلسطینی اطلاعات بیشتری درباره زمان بندی آن و سایر جزییات ارائه نداده اند.

آخرین جنگی که رژیم اشغالگر قدس علیه نوار راه اندازی کرد در تابستان ۲۰۱۴ رخ داد و ۵۱ روز به طول انجامید و طی آن ارتش اشغالگر از قوی ترین سلاح ها استفاده کرد و نهایتا جنگ منجر به شهادت بیش از ۲۲۰۰ نفر و هزاران زخمی شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha