میزبانی قهرمانی هندبال آسیا با کمک دستگاه دیپلماسی کشور حفظ می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون هندبال گفت: ما تمام تعهدات لازم و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را ضمانت کردیم و در شرایط فعلی کشور مشکلی برای میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز وجود ندارد؛ امیدوارم دستگاه دیپلماسی کشور به کمک هندبال بیاید تا بتوانیم از این حق ایران دفاع کنیم.

به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون هندبال در خصوص میزبانی ایران از رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز اظهار داشت: پس از اعلام رسمی فدراسیون هندبال آسیا مبنی بر میزبانی کشورمان در مسابقات جوانان آسیا بیش از یک سال است که در تلاش هستیم، این میزبانی را به نحو احسن انجام دهیم و کلیه تمهیدات لازم را اندیشیده ایم و حتی مرحله آخر لیگ برتر هندبال را هم به منظور تمرینی برای میزبانی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز برگزار کردیم. تمام دستگاه های اجرایی استان فارس ماه‌ها در تلاشند و در سطح کلان هم مجموعه‌ای از دوستان من و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر موضوع بوده و هستند.

چند هفته پیش هم پس از ارسال نامه آسیا در خصوص تشریح وضعیت کرونا در ایران و پرسیدن سوالات متعدد در این حوزه، فرم‌ها و تعهد نامه‌های مربوط به میزبانی را که بیشتر مربوط به ویروس کرونا بو، با همکاری وزارت بهداشت تکمیل کردیم و کلیه سوالات مطرح شده در خصوص کووید-۱۹ را پاسخ دادیم و پروتکل بهداشتی تدوین شده خودمان را که به تأیید وزارت بهداشت ایران رسید، ارسال کردیم.

علیرضا پاکدل گفت: یکی دو هفته پیش خبری مبنی بر گرفتن میزبانی این رقابت‌ها را شنیدیم که بلافاصله نامه نگاری‌های خود را با کنفدراسیون آسیا انجام دادیم و گزارش کلیه اقدامات خود را هم با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در میان گذاشتیم و با حمایت و رایزنی و جلسه مثبتی که سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رییس فدراسیون هندبال آسیا در اجلاس المپیک آسیا در عمان انجام داد و از شخص شیخ احمد قول گرفتند که اگر مشکلی وضعیت ایران در اسفندماه قرمز نباشد این رقابت‌ها در شیراز برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون هندبال افزود: صبح امروز نامه‌ای مبنی بر احتمال گرفتن میزبانی از ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا و اینکه تعدادی از کشورها اعلام کرده‌اند بدلیل شرایط کرونا در ایران حاضر به حضور در ایران نیستند، دریافت کردیم که بلافاصله کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را در جریان گذاشتیم و اعتراض ایران را در خصوص این موضوع نیز به طور رسمی به کنفدراسیون آسیا اعلام خواهیم کرد و از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم درخواست پیگیری کردیم که بلافاصله پیگیری‌ها آغاز شد. ما تمام تعهدات لازم و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را ضمانت کردیم و اصلا مشکلی برای میزبانی ایران در شرایط فعلی کشور وجود ندارد. البته در خصوص اعطای میزبانی به کشوری دیگر هیچ خبر و اطلاع رسمی به ما داده نشده است. بنابراین نه می‌توانیم تائید کنیم و نه می‌توانیم تکذیب کنیم تا زمانی که کنفدراسیون هندبال آسیا به طور رسمی به ما چیزی اعلام نکند، نمی‌توانیم اظهار نظر قطعی کنیم.

پاکدل افزود: به هر حال ما تاکنون هر آنچه در توان داشته‌ایم را برای گرفتن و حفظ این میزبانی به کار گرفته‌ایم و همچنان تمام تلاش خود را برای این میزبانی خواهیم کرد و از تمام ظرفیت خودمان برای نگه داشتن این میزبانی در ایران استفاده می‌کنیم ولی ما هم تا جایی می‌توانیم پیش برویم و مسأله عنوان شده در خصوص کرونا خارج از حیطه و توان ما است که امیدوارم دستگاه دیپلماسی کشور به کمک هندبال بیاید تا بتوانیم از این حق ایران به خوبی دفاع کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha