۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت شد

یزد- ایرنا- رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به کارگاه‌های مختلف برای ایجاد ۸۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ محمد زهرایی عصر دوشنبه در جمع مسوولان بسیج سازندگی استان یزد به اهمیت ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه در روستاها اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲۳ هزار صندوق قرض الحسنه با عضویت یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سطح کشور راه‌اندازی شده است.

وی با قدردانی از اقدامات بسیج سازندگی یزد که با همکاری مدیران و همراهی مردم گام‌های مهمی برای تولید و اشتغال برداشته اشاره کرد و ادامه داد: این سازمان به دنبال تقویت صندوق‌های قرض‌الحسنه روستاها و برخورداری از شبکه انسانی در راستای آموزش و توانمندسازی مردم است .

این مسوول، رویکرد سازمان بسیج سازندگی را انجام پروژه‌های زودبازده و محرومیت‌زدا در کشور و مناطق محروم ذکر و خاطرنشان کرد: در استان‌های بی‌آب و کویری مانند یزد طرح آبخیز تا جالیز اجرایی می‌شود و آب از مسیر قنات و آب بندان تا مزرعه مدنظر است .

زهرایی به پرداخت تسهیلات اشتغالزا به مددجویان کمیته امداد در استان در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد در ۹ استان کشور اجرا شده و در آینده نزدیک در یزد نیز عملیاتی می‌شود.

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد، ۳۲۰ هزار نفر در اقشار مختلف بسیج سازماندهی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha