قائم مقام تولیت آستان قدس: ۹ دی فصل درخشش مردم در تقویم انقلاب است

مشهد - ایرنا- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت نهم دی ماه "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" گفت: درس اصلی روز نهم دی ماه اقتدا به رهبر معظم انقلاب اسلامی برای گذار از گردنه‌های مهم، شرایط غبارآلود و فصل درخشش دوباره مردم در تقویم انقلاب اسلامی است.

مصطفی خاکسار قهرودی روز دوشنبه با انشتار پیایم به همین مناسبت افزود:  نهم دی‌ماه از آن دست روزهای تاریخی و سرنوشت‌ساز است که تا ابد بر تارک تقویم انقلاب اسلامی می‌درخشد و به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام یوم‌الله و روز بصیرت مزین و ماندگاری آن از این طریق بیشتر و به روزی جاودانه تبدیل شد.

وی ادامه داد: ملت بصیر ایران اسلامی بارها و بارها در کوران تاریخ عیار خود را در معرض دید قرار داده و همیشه در مهلکه‌های سخت آزمونها را با موفقیت پشت سر گذاشته است. ۹ دی را می‌توان جلوه‌ای بارز در تاریخ زرین بصیرت و حماسه قلمداد کرد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی درس اصلی ۹دی را گوش‌ به ‌فرمان رهبری بودن و اقتدا به ایشان در گردنه‌های مهم و حساس توصیف و بیان کرد:  نقشه راهی که همواره می‌تواند در شرایط غبارآلود مثمرثمر واقع شود و انسان مؤمن، بصیر و ولایی را در مسیر صحیح قرار دهد.
وی در ادامه این پیام نوشت:  ۹ دی را باید همیشه گرامی داشت و درس‌های آن را چراغ راه قرار داد. تاریخ برای فراموشی نیست بلکه برای یادآوری و گرامیداشت است و تا آنجا که می‌توان به‌ویژه روزهایی همچون ۹ دی را که ملت ایران آزمون بصیرت و حماسه‌سازی را در آن با موفقیت پشت سر گذاشته، باید گرامی داشت.

قهرودی افزود: درس دیگر قیام تاریخی مردم ایران در ۹ دی موفقیت در آزمون استکبارستیزی بود. ملت ایران در این روز تاریخی نشان داد نه‌ تنها به‌ خوبی مقابل فتنه‌انگیزی داخلی می‌ایستد بلکه دشمن خارجی و تحرکاتش را نیز همواره رصد کرده، فتنه‌انگیزی آنان را از چشم دور نمی‌کند و در لحظه مناسب با خروشی بی‌مثال واکنش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha