۴۶۲ مسافر و راننده در جاده‌های برفی اردبیل امدادرسانی شدند

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از امداد رسانی ماموران پلیس راه به ۴۶۲ راننده و مسافر گرفتار در برف و کولاک جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سردار هوشنگ حسینی روز دوشنبه اظهارکرد: بدنبال بارش برف در اکثر نقاط استان و کاهش محسوس دما، استان اردبیل چهره‌ای زمستانی به خود گرفته و در رفت و آمد عادی خودروها مشکلاتی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه در گردنه "صائین" و جاده‌های "خلخال-اسالم" و "اردبیل-خلخال" کولاک شدید و مقطعی برف حاکم است؛ افزود: تردد از گردنه "خلخال-اسالم" فقط با رنجیرچرخ امکان پذیر است.

سردار حسینی از رانندگان خواست همکاری لازم را با ماموران پلیس راه داشته و ضمن پایبندی به مقررات راهنمایی و رانندگی، با سرعت مطمئنه حرکت، از ترمزهای ناگهانی خودداری و فاصله طولی خودروی خود با وسیله نقلیه جلو را حفظ کنند.

او با تاکید بر اینکه رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، گفت: در صورت ضرورت سفر، رانندگان تجهیزات ایمنی زمستانی بویژه زنجیرچرخ همراه داشته و مشارکت با پلیس و قانونمندی را اصل مهم در پیشگیری از حوادث رانندگی و تامین آرامش سفر تلقی کنند.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت‌گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha