تقدیر وزیر فرهنگ از موسسه بین‌المللی الهدی

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موسسه بین‌المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را از ناشران موفق عرصه بین‌المللی عنوان و تاکید کرد: این موسسه خوشبختانه کارهای ارزشمندی را تاکنون در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی انجام داده که قابل تقدیر است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری ششمین دوره جایزه جهانی اربعین در محل حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، با ارزشمند و فاخر خواندن آثار و تولیدات موسسه انتشاراتی بین المللی الهدی‌، اظهار داشت: این برهه از زمان تولید این موسسه به ویژه سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه بین الملل کار بسیار ارزشمندی است.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در ادامه همچنین همراه با ابوذر ابراهیمی ترکمان از بخش های مختلف نمایشگاه برپا شده حاشیه ششمین دروه جایزه جهانی اربعین بازدید کرد.

رئیس موسسه بین المللی الهدی نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح فعالیت های این موسسه ،گفت: در راستای معرفی ابعاد وجودی و شخصیتی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی که شهید سلیمانی یک مکتب است و مکتب سلیمانی ضرورت دارد در عرصه بین الملل معرفی شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اسدی موحد، افزود:‌ ازآنجائیکه شهید سلیمانی تنها به ایران و ایرانیان تعلق ندارد بلکه به جامعه بشری به و مستضعفان و مسلمان جهان تعلق دارد از این رو موسسه الهدی به این مهم اهتمام ویژه داشته و به مناسبت سالگرد شهید بزرگوار آثاری را تهیه و چاپ منتشر می کند.

وی چاپ آثاری شامل نشریات و کتابهای متنوع به زبانهای مختلف زنده جهان و ... را از جمله فعالیت های این موسسه در راستای گرامیداشت یاد و خاطر سردار دلها در آستانه نخستین سالگرد عروج ملکوتی شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد.

موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­المللی الهدی

موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین­المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین­المللی با هدف ایجادگسترش همکاری های بین­المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس و با افتتاح ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)،ترکمنستان (عشق آباد)،انگلستان (لندن) وتاجیکستان (دوشنبه) آذربایجان(باکو) عراق(نجف)  فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد.که برخی از این نمایندگی ها تاکنون نیز فعال است.(نمایندگی های بیشکک و کابل)

این موسسه در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار  عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه ­های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به (۴۱ زبان)زبان­ های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha