نخستین مدرسه مجازی در لرستان راه‌اندازی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: نخستین مدرسه مجازی استان با استفاده از ۵۰۰ تبلت دانش اموزی در استان راه اندازی می شود.

 علیرضا نخعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اولین مدرسه مجازی لرستان با هدف ایجاد محیط های جدید یاددهی و یادگیری با استفاده از فناوری‌های روز آموزشی فرصت برابری را برای دانش آموزان این مناطق در جهت ارتقا سطح آموزشی و تحقق عدالت آموزشی ایجاد می‌کند.
وی اظهار داشت: به منظور بهره مندی دانش آموزان مناطق محروم استان از آموزش مجازی در ایام کرونا تعداد ۵۰۰ تبلت با همت مرکز آمار ایران برای راه اندازی نخستین مدرسه مجازی لرستان در محروم‌ترین مناطق استان به صورت امانی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

نخعی ادامه داد: در طرح اولیه راه اندازی مدرسه مجازی تعداد ۱۰۰ مدرسه با جمعیت پایین در مناطق محروم استان که امکان استفاده از اینترنت را داشته باشند در قالب یک مدرسه متمرکز از مدرسه مجازی بهرمند می شوند و بر اساس این طرح دانش آموزان می توانند با کمک راهبران اموزشی به تحصیل در این فضا بپردازند.

وی عنوان کرد: براین اساس روند رفع اشکال و بررسی نحوه آموزش این دانش آموزان در قاالب یک کادر کامل آموزشی در مدرسه مجازی پیگیری می شود.

۳۶۰ هزار دانش آموز در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه لرستان تحصیل می کنند.


 وی خاطرنشان کرد:

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha