معلم و خانواده، ۲ رکن پرورش مذهبی و مسجدی جوانان هستند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: معلم و خانواده، ۲ رکن بسیار مهم برای مذهبی و مسجدی شدن جوانان هستند و نقش موثری در شکل گیری ذهنیت و اخلاق یک نوجوان ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار مسووول بسیج فرهنگیان کشور، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان، منبع تغذیه نظام آموزش و پرورش است و همین موضوع آن را نسبت به دانشگاه‌های دیگر ممتاز و برجسته می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان، پرورش معلم با معیارهای اسلام است، افزود: اگر اهل پرورش معلم در خور و شان اسلام نباشیم، ورود به عرصه مهم و حیاتی تربیت ارزشی ندارد و نباید ورود کرد.

وی تزکیه، تعلیم و تربیت را سه رسالت مهم در عرصه معلمی عنوان کرد و گفت: معلمی که می‌خواهد رسالت تزکیه، تعلیم و تربیت را با جدیت دنبال کند می‌باید خودش در حد اعلا این سه ویژگی را در خود داشته باشد و هر روز جایگاه معنوی خود را ارتقا دهد.

آیت‌الله عابدینی با تشریح اهمیت قرآن در نظام تعلیم و تربیت، عنوان کرد: در منابع دینی تأکید شده است که قرآن را پیشوای خود بگیریم و این مهم در دانشگاه فرهنگیان و بسیج نقش ویژه‌ای دارد و مأنوس بودن مسوولان دانشگاه با قرآن از اهمیت بالایی برخوردار است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: اگر قرآن را امام خود قرار دهیم باید تمام کارهایمان را با قرآن هماهنگ کنیم و امام و پیشوای خود در نظر بگیریم چون قرآن فرموده مبادا کافران را اولیای خود قرار دهید و از آنها پیروی کرده و بالای سر خود ببیند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: محور بودن قرآن و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به صورت ویژه می‌باید در دانشگاه فرهنگیان دیده شود چون قرآن و اهل بیت(ع) جدایی ناپذیر هستند و خود اهل بیت(ع) جانشینان خود را در زمان غیبت مشخص کرده‌اند.

آیت‌الله عابدینی اظهار داشت: باید روح بسیجی و انقلابی با جدیت مورد توجه متولیان دانشگاه فرهنگیان و بسیج قرار گیرد چون میزان عملکرد مجموعه بسیج فرهنگیان در مقابل مفاسد، نشان دهنده شاخصه بسیجی بودن است.

در ابتدای این دیدار قاسمی‌تبار مسوول بسیج فرهنگیان کشور گزارشی از برنامه‌های بسیج فرهنگیان را تشریح کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha