شهید سلیمانی در معادلات سیاسی نظامی جهان تاثیرگذار بود

قم-ایرنا- رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شخصیتی بود که دوست و دشمن، امروز نسبت به تاثیرگذاری او در معادلات سیاسی ـ نظامی جهان معترف هستند.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی روز دوشنبه در آیین بزرگداشت شهید سلیمانی، افزود: همه دنیا به ارزش این سردار بزرگ اعتراف دارند.

وی یادآور شد: شهید سلیمانی مولود حقیقت این انقلاب و پرورش یافته‌ امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

به گفته وی،  آنچه مهم است این است که زندگی وی و تمام کارهایی که انجام داده را سرمشق خود و آیندگان قرار دهیم و مکتب شهید سلیمانی و دینداری او را الگوی خود بدانیم.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه شهید سلیمانی به مسائل دینی تقید فراوانی داشت، گفت: او دین را محصور در استان و کشور خودش نکرد و در هر منطقه ای از خاورمیانه که بود به وظیفه دینی خود عمل می کرد که این نگاه هم محصول شناخت درست از امام حسین(ع) است.

فاضل لنکرانی زندگی شهید سلیمانی را مورد توجه قرار داد و گفت: کسی که مشتاق شهادت است قبل از شهادت باید تمام تعلقات خود را از بین ببرد و اگر کسی کوچکترین تعلقی به دنیا داشته باشد نمی‌تواند در این میدان‌های سخت حضور پیدا کند.

وی اهمیت معرفی مکتب شهید سلیمانی را یادآور شد و گفت: نسل‌های آینده باید با مکتب شهید سلیمانی، تدابیر و برنامه‌ریزی‌های او برای مقابله با دشمن کاملا آشنا شوند.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به وظیفه شناسی سردار شهید سلیمانی ابراز کرد: شهید سلیمانی شخصیتی بود که تمام وجود خود را وقف اسلام کرده بود.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی با حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و تَنی چند از اعضای الحشد الشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha