برگزیدگان دانشگاه‌های منتخب آذربایجان‌شرقی تجلیل شدند

تبریز - ایرنا - آیین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد)، منتخب دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی به صورت آنلاین در دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این آئین که با حضور دانشجویان برگزیده، رئیس و معاونان دانشگاه تبریز، رؤسای دانشگاه های آذربایجان شرقی، علی پولاد بنیانگذار جشنواره برگزار شد، از ۱۰۰ دانشجوی برگزیده از ۱۰ دانشگاه منتخب استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم آنلاین با اشاره به برگزاری ۴۰۰ جشنواره معتبر علمی در دنیا در راستای تشویق به علم آموزی و تجلیل از برگزیدگان علمی، اظهار کرد: امروزه مؤلفه های مهم جامعه بشری در حال تغییر است و با شرکت خیران و سازمان های مردم نهاد، امر تجلیل و تشویق برگزیدگان علمی به صورت جدی انجام می شود و در کشور ما نیز هرچند در سطح ملی، جشنواره هائی برگزار می شود، اما در سطح استانی جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) جزو اولین هاست و جای تقدیر دارد.
محمدرضا پورمحمدی با اشاره به این که علم مهم ترین مولفه ثروت آفرین در جهان امروز است، بر آمادگی کلیه دستگاه های اجرائی استان برای ایجاد تمهیدات لازم و حمایت از جامعه علمی - پژوهشی تاکید و برای برگزاری چنین جشنواره هائی اعلام آمادگی کرد.

رئیس دانشگاه تبریز نیز با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره اظهار کرد: هر گردهمائی و نشستی که در مراکز دانشگاهی برگزار می شود علاوه بر نتایج علمی باید حاوی یک پیام فرهنگی و ادای یک رسالت اجتماعی باشد و پیام این نشست، اهمیت دادن به علم و آموختن دانش است و دانشگاه تبریز با هدف الگوسازی برای جوانان، ضمن برگزاری مراسم تجلیل از این دانشجویان نخبه، الگویی بین مراکز علمی کشور است.
دکتر میررضا مجیدی با اشاره به توانمندی های بالای دانشجویان و دانش آموزان این مرز و بوم در عرصه های علمی و پژوهشی افزود: کسب رتبه در میان دانشگاه های تأثیرگذار جهان توسط دانشگاه های استان و احراز عناوین یک درصد برتر و پر استناد توسط اساتید این دانشگاه ها گواه توانمندی بالای اساتید و دانشجویان این خطه است.

وی تاکید کرد: مسئولان اجرائی استان، جهت حفظ این سرمایه های ملی و اجتماعی، حمایت های لازم را انجام دهند تا با بهرمندی از توانمندی این نخبگان، شاهد ارتقا و رشد روز افزون ایران عزیز باشیم.
مجیدی پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان و استعدادهای برتر دانشجویی را عامل برقراری ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت دانست و گفت: دانشگاه های نسل سوم علاوه بر رسالت آموزشی و پژوهشی، وظیفه حل نیازها و مشکلات جامعه و کاربردی نمودن نتایج پژوهشی را برعهده دارند و در این راستا، تأسیس پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان میتواند به حمایت از ایده های نخبگان و کاربردی نمودن آن ها منجر شود.
علی پولاد، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی و هنری حکیم نظامی و حامی مالی جشنواره نیز با اشاره به اهداف این جشنواره در سال های آتی افزود: امیدواریم در سال های آینده بتوانیم دانشجویان استان های همجوار را نیز تحت پوشش جشنواره قرار دهیم.

وی اعلام کرد در سال آینده به ۵۰ نفر از دانش آموزان نخبه استان نیز که در المپیادهای علمی معتبر حائز رتبه های برتر شده اند جوایزی اهدا خواهد شد.

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز و دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) نیز با ارائه گزارش درخصوص فرایند برگزاری این جشنواره اظهار کرد: در این دوره از جشنواره، پس از بررسی ۳۲۲ پرونده واصله توسط ۸۳ عضو هیأت داوران، در نهایت ۱۰۰ نفر از دانشجویان به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند.

دکتر حمید احمدی گفت از این تعداد، ۴۴ نفر در مقطع دکتری تخصصی، ۳۴ نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و ۲۲ نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بودند.

وی افزود: مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات منتخب سه میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha