پلمب ۴ گیم‌نت در شیروان و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: در بازدیدهای شبانه از صنوف مختلف شهرستان، چهار واحد گیم‌نت به علت نادیده گرفتن محدودیت‌های ابلاغی ستاد کرونا، در این شهرستان پلمب شد.

امین رضا مرآتی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شرایطی که به صورت مستمر بر پرهیز از تجمع تاکید می شود در این مکان ها، کودکان و نوجوانان با تجمع دور هم و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به بازی سرگرم می شدند، که علیرغم دادن تذکر به متصدیان این اماکن، آنان به این تذکرات توجهی نکردند که این امر به پلمب آنها منجر شد.

وی با  اشاره به ارائه پرونده این واحدها به مرجع قضایی،  افزود: بی اعتنایی به پروتکل ها و توصیه های بهداشتی، به راحتی می تواند شرایط شهرستان را به وضعیت قرمز شیوع کرونا بازگرداند و ضروری است با متخلفان این بخش باشدت برخورد شود تا سهل انگاری عده ای، جامعه را دچار بیماری و مرگ و میر نکند.

برنامه های ارشاد استان در دهه بصیرت 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، دهه فاطمیه و نهم دیماه، آغاز دهه بصیرت، برنامه های فرهنگی و هنری متناسب با این ایام در استان برگزار می‌شود.

حسین فرخنده اجرای طرح ملی «ایران قوی» و رقابت کانونهای مساجد کشور، طراحی پوستر با محتوای سالگرد حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده توسط کانونهای آگهی و تبلیغات برای انتشار در فضای مجازی، شب شعر مشترک به صورت مجازی، اهدای کتب مرتبط با ایثار و شهادت و دفاع مقدس، معرفی کتب حوزه ایثار و شهادت در فضای مجازی و اعلام حمایت از چاپ کتب مرتبط با خاطرات و زندگی سردار سلیمانی را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

وی افزود: مسابقات کتابخوانی، تصویرسازی، نقاشی قهرمان من، پیامک ادبی، نامه ای به سردار، کارگاه مجازی نقاشی و طراحی و سوگواره استانی شعر ایثار از دیگر برنامه های اجرایی دهه بصیرت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: برگزاری حضوری شب شعر مقاومت با حضور شاعران اهل تسنن و تشیع، دیدار با خانواده شهید اهل تسنن، برگزاری نمایشگاه عکس مجازی، انتشار بیانات مقام معظم رهبری درخصوص دشمن شناسی و بصیرت و شعرخوانی مجازی با موضوع بصیرت، شهید سلیمانی و دانشمندان هسته ای از برنامه هایی است که در این ایام اجرا خواهد شد.

فرخنده اجرای نمایش شهادت، نمایش فیلم کوتاه به سوی دمشق، گفتمان مکتب قرآنی، نمایشگاه کتاب و معرفی تازه های نشر، محفل شعرخوانی توسط شاعران، مسابقه شعر را از جمله برنامه های این مناسبت ذکر کرد.

کمک ۴۰۰ میلیون ریالی خیرین به سازمان اورژانس استان

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال نیکوکاران ۴۰۰ میلیون ریال به سازمان اورژانس ۱۱۵ استان کمک کرده اند.

دکتر تقی دولت آبادی اظهار داشت: این کمک ها در قالب نقدی و غیرنقدی شامل تجهیزات پزشکی و تجهیزات حفاظت فردی بوده است.
وی افزود: اخیرا نیز یک نیکوکار بجنوردی، لوازم و تجهیزات پزشکی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال را به سازمان اورژانس استان اهدا کرد.  

افزایش ۱۸ درصدی میزان کشفیات مواد مخدر 

رییس پلیس پیشگیری خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال ۴۱۴ کیلو و ۴۸۲ گرم انواع مواد مخدر توسط کلانتری و پاسگاه های استان کشف شده است.

 سرهنگ محسن عربی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، میزان کشفیات مواد مخدر در استان ۱۸ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha