روسیه دستیار وابسته نظامی بلغارستان را اخراج می کند

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که سفیر بلغارستان در روسیه را احضار و به وی اعلام کرده است که دستیار وابسته نظامی این کشور باید روسیه را ترک کند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه گفته شده است: آتاناس کریستین سفیر بلغارستان در مسکو روز دوشنبه به وزارت امور خارجه روسیه احضار و به وی اعلام شد که سرهنگ میتکو بوریسوف معاون وابسته نظامی سفارت بلغارستان در روسیه عنصر نامطلوب است.

به بوریسوف مهلت داده شده است ظرف ۷۲ ساعت روسیه را ترک کند.  

در بیانیه وزارت خارجه روسیه بدون اشاره به نام شخص روس اخراج شده گفته شده است: این اقدام را طرف روسی در پاسخ با تصمیم بی اساس بلغارستان برای اخراج وابسته نظامی روسیه در صوفیه گرفته است.  

وزارت خارجه بلغارستان ۱۸ ماه دسامبر (۲۸ آذر ماه) دستیار وابسته نظامی روسیه در صوفیه را به اتهام جاسوسی از این کشور اخراج کرد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه بلغارستان، دادستان این کشور، این شخص را متهم به جمع‌آوری اطلاعات نظامیان آمریکایی که در حال بازدید از این کشور برای رزمایش نظامی بودند، کرده است.

دادستانی بلغارستان اعلام کرد: به عنوان بخشی از تحقیقات، مشخص شد که  شهروند روس از سال ۲۰۱۷ تا همین اواخر در حال جمع آوری اطلاعات بوده که یکی از این اقدامات جمع آوری اطلاعات درباره تعداد نظامیان آمریکایی که برای مشارکت در رزمایش به بلغارستان اعزام شده‌اند، بوده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha