۱۵۱ مبتلا به کرونا در خراسان شمالی شناسایی شدند

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: ۱۵۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور تیم‌های مراقبتی در این خطه شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی، دکتر افشین دلشاد روز دوشنبه اظهار داشت: ۸۵ تیم مراقبتی در شهرستان های بجنورد، شیروان، مانه و سملقان، رازوجرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه به منظور مدیریت و کنترل ویروس کرونا در خصوص اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تشکیل شده است.
وی افزود: طی حضور این تیم در شهرستان ها، ۵۰۵ رپید تست انجام دادند که ۴۱ نفر مثبت شد.

وی گفت: همچنین ۸۰۰ پی سی آر نیز انجام شد که ۱۱۰ نفر مثبت شدند و در مجموع سه هزار نفر از اطرافیان مثبت شده کرونا، مورد غربالگری درخصوص ابتلا به این بیمار قرار گرفتند.
دلشاد گفت: در اجرای این طرح  همچنین به ازای هر شهرستان، یک تیم مراقبت برای موارد خاص تشکیل شد که در مواقع ضروری این تیم به در منازل برای مراقبت های خاص اعزام می شود.
وی در ادامه گفت: به منظور بررسی روند درست اجرای طرح، ۱۵ بازدید از شهرستان های تحت پوشش به عمل آمد و ۶ جلسه وبیناری و ۲۴ جلسه حضوری درخصوص آموزش و پیگیری و نحوه اجرای طرح برگزار شد همچنین تمامی ملزومات درخصوص تست های پی سی آر و تست رپید و اعلام سریع جواب تست نیز تهیه و تجهیز شد.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: تیم مراقبتی با مسوولیت دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت بسیج تشکیل شده که غربالگری خانوار دارای موارد مثبت و بررسی وضعیت بیمار و علائم بیماری در افراد در تماس نزدیک، مراجعه به منازل دارای بیمار تست مثبت کرونا و انجام نمونه گیری و ارائه خدمات فعال مراقبتی و پزشکی برای گروه های در معرض خطر از جمله فعالیت های تیم مراقبتی است.

استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور واقع است که وضعیت این استان به لحاظ شیوع کرونا، نارنجی و زرد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha