ارتباط مالی کارفرمایان و مسئولان فنی بهداشتی اردبیل قطع می‌شود

اردبیل- ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به لزوم قطع ارتباط مالی کارفرمایان و مسئولان فنی بهداشتی دامپزشکی در این استان گفت: تحقق این امر ارتقای بیشتر حوزه سلامت و امنیت غذایی را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، بهلول تکلوی روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی به منظور بررسی راهکارهای قطع ارتباط مالی بین مسئولان فنی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی افزود: با وجود استقلال مالی مسئولان فنی بهداشتی و کارفرمایان و قطع وابستگی مالی بین آنها، ضوابط بدون اغماض اعمال و نظارت در قالب دستورالعمل‌های بهداشتی دامپزشکی به صورت بهینه‌تر انجام می‌شود.

وی مسئولان فنی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی به عنوان سفیران حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه دانست و بیان کرد: خود را مدافع این سفیران می‌دانیم و هرجا لازم باشد، به طور حتم از آنها حمایت صورت می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل اضافه کرد: تلاش می‌شود با هم‌فکری، هم‌افزایی و تعامل بین بخشی دستگاه‌های مرتبط از جمله تامین اجتماعی، دادگستری، جهاد کشاورزی، شورای نظام دامپزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استفاده از پیشنهادهای سازنده انجمن‌های صنفی در راستای حل قانونی موضوع اقدام، قراردادها و پرداخت‌ها چنان تنظیم شود که کمترین مشکلات را در روند اجرا داشته باشیم.

وی یادآور شد: ۳۸ مسئول فنی بهداشتی و ۱۵ دستیار بهداشتی دامپزشکی در حال حاضر در مرکزهای زیر نظارت بهداشتی دامپزشکی مانند کشتارگاه‌های دام و طیور،کارخانه‌های تولید خوراک دام، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و مرکزهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی، سردخانه‌های مواد پروتئینی با منشا دامی و مرکزهای جمع‌آوری شیر و عسل فعال هستند.

چهار واحد کشتارگاه صنعتی طیور، سه واحد کشتارگاه صنعتی دام و هشت واحد کشتارگاه سنتی دام در استان اردبیل فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha