اقدامات ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی در نخستین سالگرد شهادت

تهران- ایرنا- ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی در نخستین سالگرد شهادت سردار و به منظور آشنایی و آگاهی بیشتر مخاطبان اقدامات و برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تهیه و تولید برنامه‌های متنوع در نظر گرفته است.

دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما و رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی درباره برنامه های صداوسیما در سالگرد شهادت آن شهید سرافراز گفت: با توجه به ویژگی های شخصیتی ، جایگاه و طراز حاج قاسم سلیمانی برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت ایشان در تعامل با دیگر نهادها برنامه ریزی منسجمی صورت گرفته و برنامه‌های درخوری نیز تهیه و تولید شده است.

معاون سیما درباره اهمیت تشکیل ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: بعضاً کشورهایی که قهرمانی هم ندارند از نداشته های خود اسطوره می سازند در حالی که با وجود چنین اسطوره‌هایی در کشور و باتوجه به ویژگی‌های شخصیتی حاج قاسم باید تلاش شود از منش، سلوک و طرز فکر این قهرمان ملی الهام گرفته و رفتار سیاسی ، اجتماعی، فردی و مدیریتی او به عنوان الگو در جامعه ساری و جاری گردد.

رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی افزود: با دستور رئیس صداوسیما در چند ماه گذشته ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی با هدف هماهنگی و هم افزایی بین بخشی و فرابخشی فعالیت خود را در سه سطح آغاز کرده است. در سطح نخست، شورای سیاست گذاریِ ستاد، متشکل از نمایندگان قوای سه گانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و دیگر نهادهای مرتبط تشکیل و پیرامون مباحث و سیاستهای کلی ستاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در سطح دوّم و با حضور نمایندگان معاونت‌های محتوایی صداوسیما، هماهنگی‌های رسانه‌ای انجام گرفت و در نهایت در سطح سوم و با حضور شبکه‌های سیما سیاست های مدون شده پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمد.

معاون سیما تصریح کرد: با توجه به فراگیری طیف های مختلف مخاطبان صداوسیما در نظرداشتن گرایش های مختلف فرهنگی و سیاسی، و از سوی دیگر به دلیل ویژگی های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی و مقبولیت و محبوبیت وی در بین اقشار و سلایق مختلف ، در امر برنامه‌سازی به کیفیت تولیدات و ساخت برنامه های فاخر و شاخص، اهتمام ویژه ای شد تا بر بازنمایی و انعکاس ظرفیت های مردمی سردار دل ها پرداخته شود.

پخش بیش از ۵۰ مستند و ویژه برنامه  از شبکه های سراسری سیما در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم

دکترشاه آبادی درخصوص اقدامات ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد : شبکه های سیما، پخش ۲۰ قسمت کار کوتاه از اقوام مختلف و ۲۰ قسمت کار کوتاه از ملیت‌های گوناگون با موضوع ابراز احساسات به حاج قاسم تولید و پخش نماهنگ های فاخر جدید و همچنین کارهای داستانی کوتاه را در دستور کار خود دارند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اختصاصی شبکه های سیما در ایام منتهی به نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم گفت : حدود ۳۱ قسمت مستند ویژه با عناوینی همچون « قصه از اینجا آغاز شد» ، « قاسم» ، «سردار صلح» ، «مردی به نام مردم» ، « حدیث بندگی»،  « سردار سلیمانی ؛ رفیق عزیز ما » ، «قاسم هنوز با ماست» و «نقش آمریکا در ترور چهره های شاخص»  تولید شده و آماده پخش است.

وی اظهار داشت : ۲۶ قسمت ویژه برنامه از ۸ شبکه سراسری تحت عناوینی همچون «روایت حبیب» با حضور چهره های شاخص و بین المللی مقاومت، «سردارکرار»، «راز»، نقش مهمان ... ، ۳ نماهنگ ویژه ، ۵ کار کوتاه داستانی و تولید ۲ «کمیک موشن» با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی توسط مرکز پویانمایی صبا تولید و آماده پخش از شبکه های سیما است.

گفت و گوی اختصاصی با مراجع عظام تقلید، علما، پزشکان، ورزشکاران و هنرمندان و دیگر گروه های مرجع، طراحی و اجرای پویش ویژه کودکان با عنوان «قهرمان من» در شبکه پویا، طرح پویش ایرانیان خارج از کشور در شبکه جهانی جام جم با موضوع مکتب شهید سلیمانی، از دیگر مواردی است که در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از سوی ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم برای پخش، پیش بینی شده است.

رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی از انتخاب شعار «مرد میدان» در شبکه‌های مختلف سراسری و استانی و شبکه‌های رادیویی و همچنین طراحی پویش «مرد میدان» در معاونت فضای مجازی سازمان خبر داد و گفت : در این پویش تلاش شده ابراز عشق و ارادت مردم به حاج قاسم در قالب فراخوان ارسال پیامک ، عکس و فیلم برای پخش از شبکه های پرمخاطب سیما تجلی یابد.

۲۹۶ ویژه برنامه سالگرد شهادت و برگزاری دو جشنواره در معاونت صدا

رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم همچنین درباره اقدامات سایر معاونت های صداوسیما گفت : شبکه رادیویی «مقاومت» از اول دی ماه با موضوع سالگرد شهادت حاج قاسم آغاز به کار کرده و قرار است دیگر شبکه های رادیویی در مجموع با ۵۷۹ برنامه، ۱۰۷ عنوان و به مدت ۲۵۱ ساعت به موضوع سالگرد شهادت سردار سلیمانی بپردازند که از این تعداد، ۲۹۶ برنامه، به صورت ویژه به مناسبت شهادت سردار دل ها خواهد پرداخت.

وی به برگزاری دو جشنواره به همت معاونت صدا نیز اشاره و تصریح کرد: نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو با عنوان «نشان سلیمانی» به منظور گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رادیو نمایش برگزار و آثار تولیدی در دو بخش حرفه ای و مردمی مورد داوری قرار گرفت و برگزیدگان در روزهای آتی معرفی خواهند شد. همچنین جشنواره ملی نویسندگی «مرد میدان» - یادواره سرداردل‌ها - ۱۳ دی‌ماه مصادف با سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در بخش‌های خاطره، دلنوشته، شعر و داستانک از سوی رادیو فرهنگ با همکاری مجموعه کتابشهر ایران برگزار می‌شود.

تولید بیش از ۲  اثر در نخستین یادواره تولیدات رسانه ای مراکز استان ها

دکتر شاه آبادی از تولید بیش از دو هزار اثر توسط مراکز صداوسیمای استان‌ها برای حضور در نخستین یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در بخش‌های فضای مجازی، صدا، سیما، خبر، پژوهش و موسیقی و سرود خبر داد و افزود: شبکه های استانی ١٠٠ عنوان اثر مرتبط با سالگرد حاج قاسم سلیمانی شامل ۳۰ عنوان مستند، ۸ عنوان پویانمایی، یک فیلم داستانی بلند، ٣ عنوان فیلم کوتاه و ۱۴ عنوان نماهنگ، ۲۰ موشن گرافیک و ١٠ عنوان میان برنامه را برای پخش از شبکه های ملی و استانی آماده کرده است.

بالغ بر یک هزار و ۲۷۷ دقیقه برنامه و گزارش خبری در شبکه خبر 

دکتر شاه آبادی درباره پوشش برنامه های معاونت سیاسی نیز گفت: در این معاونت رویدادها و وقایع مرتبط با سالگرد شهادت و بازخوانی وقایع سال گذشته پیرامون شهادت سردار دل ها پوشش حداکثری خواهد داشت. شبکه خبر یک هزار و ۲۷۷ دقیقه برنامه در قالب خبر، تفسیر،گزارش، گفت و گو، مستند گزارش، ترکیبی، مستند، ویدئو کلیپ، فتوکلیپ، نماهنگ و وله را ویژه ایام سالگرد شهادت سردارشهید حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده است.

معاون سیما ادامه داد: خبرگزاری صداوسیما، باشگاه خبرنگاران و خبر رادیو بیش از دویست گزارش و خبر و اداره کل اخبار خارجی نیز با انعکاس گزارش از کشورهای مختلف در خصوص خدمات شهید و محکومیت ترور تولید کرده است. وی تولید ۶۴ برنامه به همت اداره کل برنامه های سیاسی مرتبط با سالگرد شهادت را از دیگر برنامه های این معاونت برشمرد.

دانشگاه صداوسیما متولی همایش «رسانه و مکتب سلیمانی »  

رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی همچنین از برگزاری نخستین همایش «رسانه و مکتب سلیمانی» از سوی دانشگاه صداوسیما خبر داد و گفت : این همایش علمی با حضور شخصیت های علمی کشور در عرصه رسانه دیپلماسی عمومی و جنگ نرم ۱۴ و ۱۵ دی ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد .

رئیس ستاد رسانه ای مکتب حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: نظر به اهمیت برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و هم رزمانشان، بسیاری از نهادها و سازمان های فرهنگی و مردمی، رسانه ملی را در هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم یاری می کنند  به طوری که از تولیدات سازمان اوج، حوزه هنری، بسیج، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و ... در این ایام  استفاده خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha