تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران در کمیسیون صنایع مجلس بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی درخواست نماینده مردم گرگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حجت الله فیروزی» در تشریح نشست روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن به خبرنگاران گفت: انتصابات افراد متخلف در شرکت دخانیات ایران و انعقاد قرارداد نامناسب از جمله دلایل نماینده مردم گرگان و آق قلا برای انجام تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۰ با ورود شرکت‌های خارجی وابسته به انگلیس و آمریکا، سهم شرکت دخانیات از بازار داخلی کاهش یافته است، عنوان کرد: در ادامه این روند تمایل تنباکوکاران کشور به کشت تنباکو به شدت کم شد تا تعداد نیروهای شرکت به دلیل کاهش تولیدات و کاهش سهم آن از  ۱۱ هزار نیرو به ۵ هزار نفر کاهش یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های خارجی حدود ۷۰ درصد از بازار ایران را تصاحب کردند و این امر موجب زیان شرکت دخانیات و تنباکوکاران شده است.

فیروزی یادآورشد: میزان تولید شرکت دخانیات ایران در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ افزایش چشمگیری داشته است و احیای مجدد ظرفیت‌های این شرکت به تلاش بیشتری نیاز دارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری برای افزایش توان داخلی در حوزه دخانیات ایران و به کارگیری از همه ظرفیت‌ها موجود از جمله پیشنهادات نمایندگان در نشست کمیسیون بود و مقرر شد تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» نیز در جلسات آینده تعیین تکلیف شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha