احیای ۱۵۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان تهران

تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: امسال یک هزار و ۵۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی این استان زیر پوشش طرح‌های اصلاحی و احیایی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، سید نقی عزیزی روز دوشنبه در این باره گفت: این طرح ها با هدف تقویت و احیای پوشش گیاهی، حفاظت آب و خاک، کنترل فرسایش بادی، افزایش تولید مراتع و توسعه فضای سبز و جنگل به مرحله اجرا در آمده است.

وی با بیان اینکه این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، ترسیب کربن، ملی و استانی اجرا می شود ادامه داد: این طرح ها در قالب اقدامات بیولوژیکی شامل بذرکاری، بذرپاشی، کپه کاری و نهال کاری در عرصه های بیابانی، مرتعی و جنگلی شهرستان های استان تهران اجرایی و عملیاتی شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اجرای طرح های منابع طبیعی را عام المنفعه دانست و درباره نقش این طرح ها در بستر سازی توسعه پایدار اظهار داشت: اجرای طرح های منابع طبیعی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و زیست محیطی داشته و به عنوان اولویتی زیر ساختی، نقش مهمی در تحقق شعار جهش تولید و ایجاد فرصت های شغلی پایدار به ویژه در حوزه کشاورزی خواهند داشت.

مساحت مراتع استان تهران بیش از  ۹۱۹ هزار هکتار است که از این میزان حدود ۶۰ هزار هکتار آن مساحت جنگلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha