مسی: بارتومئو دروغگو بود؛ بازگشت نیمار به بارسلونا امکانپذیر نیست

تهران- ایرنا- «لیونل مسی» می‌گوید که رئیس اسبق باشگاه بارسلونا طی چندین سال به دفعات به وی دروغ گفته است اما مرد آرژانتینی با اینکه چهار ماه پیش قصد ترک باشگاه را کرده بود، در گفت‌وگوی ‌اخیرش احتمال ماندن در نیوکمپ را رد نکرد.

به گزارش ایرنا، قرارداد مسی ۳۳ ساله در ماه ژوئن به اتمام می‌رسد و اعجوبه کاتالان‌ها می‌تواند از ابتدای ژانویه به عنوان بازیکن آزاد مذاکرات پیش قرارداد خود را با سایر باشگاه ها آغاز کند؛ با این وجود، مهاجم آرژانتینی آبی اناری‌ها می‌گوید که تا تابستان سال آتی هیچ تصمیمی در مورد آینده‌اش نخواهد گرفت.

مسی در این‌باره گفت: ۶ ماه تمام به «جوزپ ماریا بارتومئو» میگفتم که قصد رفتن دارم و از او تقاضای کمک می‌کردم و او می گفت نه، نه، نه؛ بنابراین به عنوان آخرین پناه آن بوروفکس را فرستادم تا نشان دهم جدی هستم و قصدم را رسمی اعلام کنم.

وی افزود: تا همیشه از بارسلونا بابت همه چیزهایی که به من داده است، سپاسگزارم اما شرایط طوری بود که حس کردم چرخه بودن من در این تیم تمام شده و نیاز به تغییر داشتم. می‌دانستم که امسال، سال تغییر است و می‌خواستم برای لیگ قهرمانان و عناوین داخلی بجنگم.

ستاره آلبی سلسته ادامه داد: رئیس باشگاه نمی‌خواست که من از تیم بروم و بعد شروع به افشای اطلاعات کرد تا من را آدم بد داستان جلوه دهد و سپس آن اتفاقات افتاد اما من همچنان آرام بودم و در آن برهه کار درست را انجام دادم.

مسی گفت که چه اندازه از اینکه بارتومئو با فشار به لوئیس سوآرز باعث جدایی وی شد، غافلگیر شده بود.

مسی با خنده ادامه داد: او در مودر خیلی از موضوعات دروغ گفت؛ صادقانه، موضوعات زیادی بودند اما ترجیح می‌دهم وارد جزئیات اتفاقات شخصی که مابین ما رخ داد، نشوم اما اطمینان داشته باشید که در این چند سال، دروغ‌های زیادی به من گفت.

بارتومئو در ماه اکتبر از سمت خود استعفا کرد و رئیس جدید این باشگاه در انتخابات ۲۴ ژانویه انتخاب خواهد شد و پیش از آن مسی قادر خواهد بود تا با باشگاه های دیگر وارد مذاکره شود.

مرد آرژانتینی در این باره گفت: نه، تا پایان سال شرایط روشن نیست و با باشگاه‌های دیگر مذاکره نخواهم کرد. تا پایان فصل منتظر خواهم ماند. موضوع مهم این است که به تیم فکر کرده و برای بردن جام تلاش کنیم و حواسمان پرت نشود. نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد و تنها روی اتفاقات پیش رو در ۶ ماه آتی تمرکز خواهم کرد. اینکه بخواهم در مورد بعد از آن با شما حرف بزنم درست نیست چون حتی خودم هم نمی‌دانم.

«خوآن لاپورتا» رئیس اسبق بارسا به همراه «ویکتور فونت» گزینه‌های محتمل پیروزی انتخابات ریاست باشگاه بوده و وظیفه دارند تا برای متقاعد کردن مسی برای امضای قرارداد جدید تلاش کنند. در این بین مسی بدون حمایت از هیچکدام از نامزدها گفت که پیش از اتخاذ هر تصمیمی به برنامه‌های رئیس جدید گوش خواهد کرد. نامزد ریاست بارسا پوستر غول‌پیکر خود را روبروی برنابئو به دیوار آویخت

منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن دو باشگاه با بهترین موقعیت برای جذب وی در اروپا هستند اما مسی در مورد هیچکدام اظهارنظر نکرد هرچند که گفته «همیشه رویای بازی کردن در منچستریونایتد را داشته است.»

ایجاد پروژه وسوسه کردن مسی برای ماندن در بارسا، دشوار خواهد بود آن هم با توجه به شرایط مالی باشگاه در ماه‌های اخیر.

مسی در این باره گفت: باشگاه از لحاظ مالی در شرایط دشواری قرار دارد. بازگشت به جایی که قبلا بودیم، بسیار دشوار است و بازگشت به روال قبل برای رئیس جدید وظیفه سختی خواهد بود. امیدوارم هرکسی که برنده انتخابات می‌شود، کارهایی انجام دهد تا این باشگاه بزرگ به جایگاه شایسته‌اش بازگردد.

«نیمار» ستاره باشگاه پی‌اس‌جی به تازگی گفته است که دوست دارد فصل آینده با مسی بازی کند؛ مسی در این باره گفته است که وی همچنان با مرد برزیلی حرف می‌زند و اوایل ماه جاری نیز پس از تساوی بارسا و پی‌اس‌جی در لیگ قهرمانان با او حرف زده است اما شک دارد که اتحاد دوباره در نیوکمپ از لحاظ اقتصادی مقدور باشد.

مسی در این خصوص گفت: امضای قرارداد با بازیکنان باکیفیت دشوار است چون پولی وجود ندارد. آوردن نیمار به اینجا هم سخت است. حتی اگر او دستمزد کمتر را بپذیرد، چطور هزینه انتقال را به پی‌اس‌جی پرداخت می‌کنید؟ رئیس جدید باید بسیار باهوش بوده و اوضاع را نظم و انضباط ببخشد.

مسی همچنین گفته است که وی تاکنون هرگز به روانشناس مراجعه نکرده است هرچند می‌داند که باید این کار را انجام دهد؛ وی با این عقیده از «رونالد کومان» سرمربی بارسا حمایت و تصریح کرد که بین او و «آنتوان گریژمان» هیچ مشکلی وجود ندارد؛ علاوه بر این، مرد آرژانتینی برای دوران پس از بازنشستگی خود را مربی تصور نمی‌کند بلکه مدیر ورزشی با تصورات وی بیشتر جور در می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha