۷۴ مدرسه هشترود به تخریب و نوسازی نیاز دارد

مراغه - ایرنا - رییس شورای آموزش و پرورش هشترود گفت: ۷۴ مدرسه در این شهرستان به تخریب و نوسازی فوری دارند.

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: از این تعداد ۳۴ مدرسه کانکسی،  ۱۳ مدرسه سنگی و ۲۷ مدرسه نیز فرسوده هستند.
وی با بیان اینکه به ۲۵۰ کلاس درس در هشترود نیاز داریم افزود: برای نوسازی این کلاس ها ۵۰ میلیارد تومان نیاز است.
امینیان به نرخ باسوادی مردم شهرستان اشاره کرد و گفت: ۷۴ درصد هشترودی ها باسوادند و از این نظر از میانگین استانی و کشوری پایین تر قرار داریم.
وی همچنین از برخورد و انفصال از خدمت و جریمه نقدی برای موسسات غیر دولتی که امتحانات خود را در روزهای کرونایی به صورت حضوری برگزار کنند خبر داد.
امینیان همچنین خواستار مشارکت خیرین و روستاییان در ساخت مدارس در روستاها شد و گفت: اگر خیرین و اهالی روستا ۳۰ درصد هزینه ساخت مدرسه را تقبل کنند دولت در قالب نوسازی ۷۰ درصد هزینه ساخت را تقبل می کند.
امام جمعه هشترود نیز از نبود اینترنت و شبکه تلویزیونی آموزش در برخی روستاها انتقاد کرد و خواستار تقویت این سیستم ها در روستاها شد.
حجت الاسلام حسن جعفریان بر لزوم استفاده از ظرفیت سامانه شاد در راستای بصیرت افزایی تاکید کرد و گفت: با توجه به فرصت پیش آمده باید از طریق سامانه شاد و همچنین سایر شبکه های اجتماعی نسبت به امر بصیرت افزائی اهتمام شود.
وی خاطرنشان کرد: سامانه شاد یک ظرفیت ارزشمند است اما ممکن است آفاتی نیز داشته باشد که باید برای رفع آنها برنامه ریزی انجام شود.
وی یادآور شد: افت سطح آموزش و دانش افزائی دانش آموزان، کسلی و تنبلی دانش آموزان در طول دوره تحصیل مجازی و برخی مشکلات از جمله آفاتی است که مسئولان و اهل فن باید برای رفع آنها تلاش و برنامه ریزی کنند.

۱۵۹ مدرسه و فضای آموزشی در هشترود وجود دارد  و حدود ۱۰ هزار دانش آموز دختر و پسر در ۶۰۰ کلاس درسی شهری و روستایی در شهرستان هشترود در حال تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha