رییس سازمان بهزیستی: حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی، سه برابر شد

یزد _ ایرنا _ رییس سازمان بهزیستی کشور از افزایش سه برابری حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: هم اکنون برای هر نفر ۶۱۰ هزار تومان حق پرستاری پرداخت می‌شود.

وحید قبادی دانا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در یزد با بیان اینکه در ۲ سال گذشته حق پرستاری برای معلولان ضایعه نخاعی هرماه  ۲۰۰ هزار تومان بود افزود: تعداد معلولان ضایعه نخاعی دریافت کننده حق پرستاری هم ۲ سال قبل ۲۱ هزار نفر بود که اکنون به ۲۷ هزار نفر رسیده است. 

این مسوول تصریح کرد :بیش از یکهزار مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن در کشور وجود دارد. 

قبادی دانا با اشاره به وجود یکهزار و ۶۰۰ مرکز توانبخشی روزانه زیر پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور اظهار داشت: برای افراد تحت پوشش این مراکز  یارانه ۲ برابری در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: یارانه نگهداری هر معلول و سالمند در مراکز شبانه روزی از پرداختی ۶۴۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان رسیده و برای افراد مجهول الهویه هم یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی خدمت گیرندگان این مراکز گفت: پیشتر، یارانه پرداختی در مراکز شبانه روزی به ۳۹ هزار نفر پرداخت می‌شد که اکنون به ۴۶ هزار نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها