رییس سازمان بهزیستی: حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی، سه برابر شد

یزد _ ایرنا _ رییس سازمان بهزیستی کشور از افزایش سه برابری حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی خبر داد و گفت: هم اکنون برای هر نفر ۶۱۰ هزار تومان حق پرستاری پرداخت می‌شود.

وحید قبادی دانا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در یزد با بیان اینکه در ۲ سال گذشته حق پرستاری برای معلولان ضایعه نخاعی هرماه  ۲۰۰ هزار تومان بود افزود: تعداد معلولان ضایعه نخاعی دریافت کننده حق پرستاری هم ۲ سال قبل ۲۱ هزار نفر بود که اکنون به ۲۷ هزار نفر رسیده است. 

این مسوول تصریح کرد :بیش از یکهزار مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن در کشور وجود دارد. 

قبادی دانا با اشاره به وجود یکهزار و ۶۰۰ مرکز توانبخشی روزانه زیر پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور اظهار داشت: برای افراد تحت پوشش این مراکز  یارانه ۲ برابری در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: یارانه نگهداری هر معلول و سالمند در مراکز شبانه روزی از پرداختی ۶۴۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان رسیده و برای افراد مجهول الهویه هم یک میلیون و ۳۳۵ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی خدمت گیرندگان این مراکز گفت: پیشتر، یارانه پرداختی در مراکز شبانه روزی به ۳۹ هزار نفر پرداخت می‌شد که اکنون به ۴۶ هزار نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha