۳۵۷ کیلوگرم مرفین در قم کشف شد

قم- ایرنا- فرمانده انتظامی استان قم گفت: ۳۵۷ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین در نتیجه بازرسی از یک دستگاه تریلی در این استان کشف شد.

به گزارش عصر دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی، در این زمینه افزود: در پیگیری اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، یک قاچاقچی مواد افیونی شناسایی و مشخص شد نامبرده قصد دارد، محموله مواد مخدر را به‌وسیله یک دستگاه تریلی از مرزهای جنوب شرقی وارد کشور نماید.

وی افزود: بنا بر اطلاعات به‌دست‌آمده، قاچاقچی قرار بود این محموله را با عبور از محور مواصلاتی استان قم به استان هم‌جوار منتقل کند، بنابراین بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: سپس با هماهنگی مقام قضایی استان ماموران به محل موردنظر در یکی از محورهای مواصلاتی استان اعزام شدند و کنترل تردد خودروهای عبوری در دستور کار آن‌ها قرار گرفت که سرانجام تریلی بار قانونی برنج، شناسایی و متوقف شد.

میرفیضی اضافه کرد: تریلی در ادامه به یگان منتقل شد و طی بازرسی صورت گرفته ۳۵۷ کیلوگرم مرفین کشف و متهم دستگیر شد.

وی افزود: در نهایت نامبرده به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

وی از شهروندان خواست، هرگونه اخبار و اطلاعاتی در این زمینه و یا سایر جرایم را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

کشف ۳۰ دستگاه ماینر قاچاق در قم

فرمانده انتظامی استان قم همچنین از کشف ۳۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۲۰ دستگاه پاور به ارزش حدود پنج میلیارد ریال در قم خبر داد.

میرفیضی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قم با همکاری عوامل بسیج در اجرای طرح برخورد با مکان‌هایی که مبادرت به استفاده از دستگاه‌های بیت کوین می‌کنند، یک منزل مسکونی را شناسایی کرده و موضوع در دستور کار آن‌ها قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه ماموران با هماهنگی مقام قضایی استان به محل موردنظر اعزام شدند و در بازرسی از آن ۳۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۲۰ دستگاه پاور غیرمجاز کشف کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این دستگاه‌ها را حدود پنج میلیارد ریال اعلام کردند، گفت: در نهایت ۲ نفر در این رابطه دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha