تدارک رادیو جوان برای نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

تهران- ایرنا- شبکه رادیویی جوان برای پاسداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید سلیمانی و همراهان ایشان، ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده‌است تا تقدیم شنوندگان و مخاطبان کند.

سیروس رجبی، مسئول خانه جوان رادیوجوان و تهیه کننده به خبرنگار ایرنا گفت: آشنایی با شخصیت و مکتب شهید سلیمانی موضوع مهمی در شناخت مفاهیم عمیق انقلاب و انقلابی‌گری حقیقی است که نسل جوان امروز به آن نیاز دارد. از این رو تصمیم گرفتیم برنامه تعاملی تویی که نمی‌شناختمت را روانه آنتن رادیوجوان کنیم تا محتواهای مردمی با موضوع شهید سلیمانی همچون صوت، عکس، فیلم و متن که همواره از سوی مردم و گروه‌های مختلف جامعه به ویژه جوانان تولید و در فضای مجازی با هشتگ #مرد_میدان منتشر می‌شود را هدایت، تجمیع و در نهایت مورد داوری مردمی قرار دهیم.
رجبی با بیان اینکه برنامه زنده تویی که نمی‌شناختمت هر روز ساعت ۱۰:۰۰ صبح به مدت ۴۵ دقیقه به همّت خانه جوان رادیوجوان و با مشارکت شنوندگان و هواداران این ایستگاه رادیویی، به روی آنتن می‌رود افزود: خوشبختانه در مدت سه روز استقبال از این برنامه بسیار خوب و چشمگیر بوده‌است؛ در ابتدا گمان می‌کردیم صرفا دل نوشته یا عکس دریافت کنیم اما روز دوم برنامه معلمی از سیستان و بلوچستان برای‌مان سرودی را ارسال کرد که توسط دانش آموزانش تولید شده بود یا چند شنونده رادیوجوان شعر و ترانه‌هایی که در رسای سردار سلیمانی سروده بودند را برای‌مان فرستادند که بعد از پخش آن‌ها در برنامه، پیامک‌های زیادی گرفتیم که واکنش مثبت مخاطبان را نشان می‌داد.

زهره عبدالرحیم، یکی دیگر از تهیه‌کنندگان رادیوجوان که برنامه‌ای تازه را با موضوع سپهبد سلیمانی تولید کرده‌است گفت: ویژه برنامه تصویری قصّه خوانی عقیق و رفیق با حضور همه گویندگان رادیوجوان و چهره‌های نام‌آشنا مثل امین زندگانی، نجمه جودکی، زهره سادات هاشمی و... در گروه اندیشه شبکه رادیویی جوان تولید شده‌است که به خوانش داستان‌هایی با موضوع شهید سلیمانی با مدت زمان دو تا سه دقیقه می‌پردازد و در اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها از شبکه‌ رادیویی جوان و شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.
تهیه‌کننده «عقیق و رفیق» همکاری همه گویندگان رادیوجوان و مجریان سازمان با این برنامه را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: عقیق و رفیق با همکاری مرکز بسیج سازمان صدا و سیما تولید شده و در این برنامه داستان ها و خاطرات حاج قاسم که در دو کتاب «سلیمانی عزیز» و «حاج قاسم» گردآوری شده‌است را بازخوانی کردیم که در اولین سالگرد این شهید عزیز از آنتن رادیوجوان و شبکه‌های سیما پخش می‌شود.
گفتنی‌ست شبکه رادیویی جوان چندین مستند رادیویی به همین مناسبت تولیده کرده است؛ دو مستند سرباز جمهور که به چهره ملّی شهید سلیمانی و فعالیت‌های ایشان در حوادث مختلف از جمله سیل خوزستان و جهان مرد که به چهره بین المللی و نقش این شهید والامقام در آزادسازی آمرلی می‌پردازد، در گروه جامعه رادیوجوان و نیز مستندهای بدون مرز به مدت ۱۵ دقیقه و از نگاه یاران در ۱۰ قسمت با موضوع مقاومت و روایت زندگی پرافتخار سپهبد سلیمانی در گروه سیاسی رادیوجوان تولید شده که هر روز تقدیم شنوندگان می‌شوند.
همچنین این شبکه رادیویی ترانه «تازه شروع شد» را به مناسبت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با خوانندگی و اجرای جمعی از گویندگان خود تولید کرده‌است که نماهنگ آن در این هفته از شبکه‌های سیما پخش و در فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی منتشر می‌شود.
برنامه‌های رادیو جوان روی موج اف ام ردیف ۸۸ مگاهرتز پخش می‌شوند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha