طرح جامع ورزش آتش نشانان کشور به پیشنهاد شیراز تدوین شد

شیراز-ایرنا- سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با طرح جامع ورزش آتش نشانان که از سوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز پیشنهاد آن مطرح و مفاد آن تدوین شده بود، موافقت کرد.

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس این طرح، تشکیلاتی با هدف تعمیم و گسترش ورزش در بین آتش نشانان سراسر کشور ایجاد خواهد شد. 

محمد هادی قانع افزود:تشکیل کلاس‌های آموزشی و تربیت نیروی انسانی متخصص، تهیه و تنظیم برنامه‌های آتی و تدوین تقویم ورزشی سالیانه، ارائه ضوابط و مقررات و آیین نامه‌های مربوط به اجرای مسابقه‌های آتش‌نشانان برای ارسال به سراسر کشور، برنامه‌ریزی برای برگزاری رقابت‌های ورزشی، تهیه آیین نامه ویژه به منظور ایجاد تشکیلات مناسب در سراسر کشور، تهیه دستورالعمل ویژه در مورد نحوه انجام رقابت‌های ورزشی با توجه به قوانین و مقررات بین‌المللی از جمله اهداف اولیه اجرای این طرح جامع است.

به گفته وی، سازمان آتش‌نشانی شیراز نیز با هدف ساماندهی و تقویت مقوله ورزش در بین کارکنان در همین زمینه اقدام به تشکیل کمیته ورزش آتش نشانان در هیات ورزش‌های همگانی استان فارس کرده است.

قانع بیان کرد: در ســازمان‌های بحران مدار و شــبه نظامی همانند آتش نشانی، اهمیت و توجه خاص به نیروی انسانی به مراتب بالاتربوده و در تمام نقاط دنیا این حرفه جزو حرفه‌های پُرخطر محســوب می‌شود.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: با توجه به حساسیت این حرفه، کارشناسان سازمان آتش نشانی شیراز با بررسی ساختار فیزیولوژیک بدن انسان و ارتباط آن با فعالیت‌های آتش نشانی و استرس‌هایی که فعالان این حوزه با آن مواجه می‌شوند، به موارد قابل توجهی دست یافته‌اند که ضرورت توجه به آمادگی جسمانی آتش نشانان را دو چندان کرده و در حال حاضر نیز ورزش و آمادگی جسمانی نیز جزیی از زندگی آتش نشانان شیرازی است.

قانع، با اشاره به حمایت‌های مدیریت شهری شیراز در تامین تجهیزات ورزشی پرسنل آتش نشانی، بیان داشت: پیگیری‌های مستمر انجام و مساعدت‌های لازم در این باره صورت گرفته و همچنین سالن ورزشی شماره ۲ سازمان آتش نشانی در بلوار امیرکبیر این شهر راه‌اندازی و در مجموعه پشتیبانی این سازمان نیز سالن‌های دارت و بدنسازی و زمین‌های ورزشی آماده شده است.

وی اضافه کرد تجهیزات ورزشی و آمادگی جسمانی آتش‌نشانان با هزینه‌ای افزون بر پنج میلیارد ریال خریداری شد و در اختیار پرسنل ستادی و ایستگاه‌های آتش نشانی شیراز قرار گرفت.

قانع ادامه داد: پیش از این هم با توجه به توانمندی‌های موجود سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز، دستورالعمل‌های کشوری پیشگیری و مقابله با حریق مراتع و حقوق و مزایای پرسنل نیز توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تهیه و به وزارت کشور برای تصویب و ابلاغ ارسال شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha