برگزیدگان مسابقه نقاشی همایش بین‌المللی شاهنامه و کودک معرفی شدند

تهران-ایرنا- برگزیدگان مسابقه نقاشی دومین همایش بین‌المللی شاهنامه و کودک معرفی شدند و آثار تصویرگری اعضای مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره برگزیده و شایسته‌ تقدیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دومین همایش بین‌المللی شاهنامه و کودک با محوریت تصویرگری داستان‌های شاهنامه از سوی بنیاد فردوسی شاخه توس برگزار شد.

بر اساس فراخوان این رویداد هنری علاقه‌مندان باید آثار خود را با موضوع‌های «پادشاهی همای چهرزاد»، «سفرهای اسکندر»، «کرم هفتواد»، «پادشاهی بهرام‌گور»، «پادشاهی انوشیروان»، «داستان طلخند و گو»، «داستان‌های بوذرجمهر»، «پادشاهی خسروپرویز» و «بهرام چوبین و خاقان چین» به دبیرخانه ارسال می‌کردند.
بر همین اساس پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه اثر ستایش رحیمی عضو مرکز شماره ۲ کانون سمیرم و نگین تاجیک از مرکز کهریزسنگ هر دو در استان اصفهان، ازل دبیریان از کانون خوی در استان آذربایجان غربی و مهدیس عزیزی از مرکز علویجه کانون استان اصفهان به عنوان برگزیده معرفی شدند.
هم‌چنین آثار ۲۰ عضو دیگر مراکز کانون از شهرهای مختلف نیز در دومین همایش بین‌المللی شاهنامه و کودک که با محوریت تصویرگری داستان‌های شاهنامه برگزار شد، شایسته‌ی تقدیر شناخته شدند که اسامی آن‌ها در پیوست این خبر آمده است.
یادآوری می‌شود آیین پایانی این رویداد هنری روز ۲۸ آذر با سخنرانی علیرضا قیامتی عضو کارگروه دانش و پژوهش بنیاد فردوسی مشهد و کانون شاهنامه فردوسی توس و انسیه موسویان مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری در فضای مجازی برگزار شد.

اسامی اعضای برگزیده و شایسته تقدیر  مسابقه‌ی تصویرگری کودک و شاهنامه

به گزارش ایرنا، نخستین همایش بین المللی ادبیات کهن؛ شاهنامه و کودک از سوی بنیاد فردوسی و با  حضور  جلال خالقی مطلق مدیر علمی بنیاد فردوسی توس و شمار زیادی از پژوهشگران، استادان و فرهیختگان، بیستم اردیبهشت ۱۳۹۷ برگزار شده است و هر ساله ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha