کودکان کار در میدان خراسان تهران پوشاک گرم دریافت کردند

تهران- ایرنا- همزمان با شروع فصل زمستان خادمین امامزاده روح الله الحسنی (ع) در اقدامی خداپسندانه نسبت به تامین پوشاک گرم برای کودکان کار اقدام کردند.

در آستانه اولین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی به همت خادمین امامزاده روح الله الحسنی و همچنین از محل نیات موقوفات اداره اوقاف ناحیه سه تهران لباس گرم و بن خرید پوشاک به کودکان کار در موسسه ای واقع در میدان خراسان اهدا شد.

کودکان این موسسه خیریه امروز حال و هوای دیگری داشتند و در این روزهای سرد سنت حسنه نیکوکاری گرمابخش وجودشان شد و به یاد و نام شهید سلیمانی از پوشاک گرم بهره مند شدند.

مدیر آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی(ع) در حاشیه برگزاری این امر خیر به خبرنگار ایرنا گفت: پویش زمستان گرم چند سالی که به همت خیرین، مردم و خادمین این آستان در مناطق جنوبی پایتخت در حال اجرا است که امسال خادمین دست به ابتکار جالبی زدند و برای اینکه در امر خیر مشارکت مستقیمی داشته باشند نسبت به تهیه شال و گردن بصورت بافتنی اقدام کردند.

حجت الاسلام حجر رسولی افزود: در آستانه شهادت حاج قاسم سلیمانی تعدادی از خادمین فراخوانی صادر کردند و نسبت به انجام این کار خیرخواهانه و جالب توجه برای کودکان کار و سایر کودکان نیازمند اقدام کردند که این شال گردن ها امروز در این موسسه خیریه در بین کودکان توزیع شد.

وی ادامه داد: خادمین، مردم و خیرین در مناسبت های مختلف نسبت به انجام کارهای خیر اقدام می کنند که تاکنون امسال چندین برنامه برای کارگران تحت پوشش این آستان و افراد نیازمند بصورت بسته های معیشتی و کمک های نقدی اجرا شده است.

حجت الاسلام رسولی خاطرنشان کرد: امامزاده روح‌االله(ع) از نوادگان امام حسن(ع) برادر زاده حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و از امامزادگان صاحب کرامت است.

مدیر آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی(ع)  با بیان اینکه قدمت این امامزاده به ۷۰۰ یا ۸۰۰ سال پیش می‌رسد، خاطرنشان کرد: سردر امامزاده مربوط به ۳۰۰ یا ۴۰۰ سال پیش است.

توزیع بن خرید لباس برای افراد نیازمند

همچنین مسئول فرهنگی ناحیه ۳ اداره اوقاف و امور خیریه شهر تهران نیز در حاشیه برگزاری این مراسم نیک اندیش به خبرنگار ایرنا می گوید: در این کشور به برکت خون شهدای گرانقدر همچون شهید حاج قاسم سلیمانی افراد نیک اندیش و خیرخواه زیادی وجود دارد که در مناسبت های مختلف نسبت به انجام کار خیرخواهانه اقدام می کنند.

حجت الاسلام حسن خانی افزود: امروز- سه شنبه جمعی از خادمین آستان مقدس امامزاده روح الله الحسنی (ع) نسبت به پوشاگ گرم برای کودکان نیازمند اقدام کردند و همچنین از محل نیات موقوفات امامزادگان ناحیه ۳ کارت خرید لباس به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به این کودکان اهدا شد.

به گفته وی، این کارت های خرید که با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان از محل موقوفات ۱۳ امامزاده ناحیه ۳ در محدوده بازار تهران تهیه شده که در اختیار ۸۰۰ کودکان شناسایی شده قرار گرفت..

حجت الاسلام خانی ادامه داد: با همکاری کمیته امداد و موسسات خیریه این ۸۰۰ کودک در جنوب تهران شناسایی شدند که در فصل زمستان این کارت های خرید پوشاک گرم در اختیار این افراد قرار می گیرد.

توزیع ۱۵۰۰ بسته های معیشتی

وی خاطرنشان کرد: همچنین در برنامه دیگر در آستانه سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در اختیار نیازمندان این محدوده قرار می گیرد.

مسئول فرهنگی ناحیه ۳ اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران خاطرنشان کرد: این بسته معیشتی که با همکاری مردم، خیرین و هیات امنای امامزادگان تهیه شده در هفته آینده با همکاری موسسات خیریه بدست افراد نیازمند در جنوب تهران می رسد.

در این روزهای کرونایی که با فصل زمستان همراه شده خوب است که انسان های نیازمند به ویژه کودکان کار و سایر اقشار نیازمند را دریابیم و با احسان و نیکوکاری بتوانیم در تامین نیازهای اولیه این انسان ها گام هایی برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها